استقرار پنج دستگاه خودرو ون ویژه جابه جایی معلولان در شیراز

شیراز-ایرنا-معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: پنج دستگاه خودرو ون برای جا به جایی آسان جانبازان و معلولان در سه پایانه این شهر مستقر شده است و این افراد می‌توانند برای استفاده از این وسایل نقلیه با شماره تلفن ۱۳۳ (تاکسی بی سیم) تماس بگیرند.

مسعود طهماسبی، دوشنبه بیان داشت: این خودروهای ون مطابق با استانداردهای لازم و مجهز به سیستم بالابر مکانیزه برای جابه جایی افراد توانخواه است و در سه ایستگاه موقت پایانه نمازی، شهید دستغیب و میدان شهرداری مستقر شده و آماده خدمات رسانی هستند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز افزود: این طرح ویژه افراد توانخواه دارای کدشناسایی سامانه اداره کل بهزیستی، اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و کسانی است که از وسیله کمک حرکتی ویلچر استفاده می‌کنند.

به گفته طهماسبی، افراد توانخواه می‌توانند برای استفاده از خدمات این ناوگان با سامانه ارتباطی ١٣٣ تماس گرفته و تقاضای خود را برای استفاده از این خودرو مطرح کنند که بر مبنای موقعیت جغرافیایی، پراکندگی اقامت و محل سکونت فرد متقاضی، درخواست بررسی می‌شود و اعزام خودرو صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: قریب به ۴۵ هزار معلول در شیراز شناسایی شده‌اند که از این تعداد ٢ هزار و ۵٠٠ نفر از وسیله کمک حرکتی ویلچر استفاده می‌کنند و افرادی که نام آنها در سامانه بهریستی ثبت نشده و متقاضی استفاده از این خدمات هستند باید به اداره کل بهزیستی استان فارس مراجعه کنند.

طهماسبی ادامه داد: خدمات مطلوب به همه افراد توانخواه در شهر شیراز دشوار است، اما در تلاش هستیم با اضافه کردن خودروهای مناسب به ناوگان حمل و نقل، خدمات مطلوبی به جانبازان و معلولان اینشهر ارائه دهیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها