ترافیک بزرگراه فتح در منطقه ۹ تهران کاهش می‌یابد

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۹ تهران اعلام کرد: تا پایان دی ماه ترافیک بزرگراه فتح کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش ایرنا از شهرداری منطقه ۹ تهران، سید مصطفی موسوی روز دوشنبه در این باره گفت: با توجه به وجود ترافیک در بخش‌هایی از بزرگراه فتح به سبب توقف برخی خودروها و خروج آنها از دسترسی‌های محلی، طرح اصلاح هندسی در این محدوده از منطقه آعاز شد و در نخستین گام، عملیات ساخت رفیوژ میانی در بزگراه فتح از خیابان «صفری» تا خیابان «درخشنده» به اجرا در آمد.

وی افزود: این محدوده یکی از نقاط عامل ترافیک به دلیل خروج ناگهانی خودروها از خیابان به بزرگراه بود که با نصب ۱۵۰‌متر جدول دوبل، امیدواریم که شاهد کاهش ترافیک و حوادث ترافیکی در بزرگراه باشیم.

شهردار منطقه ۹ با اشاره به اینکه این عملیات تا پایان دی ماه به پایان می‌رسد، یادآور شد: بررسی‌ها برای شناسایی عوامل ترافیک در بزرگراه ادامه دارد و پس از آن، عملیات اجرایی آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا، منطقه ۹ شهرداری تهران در غرب شهر تهران قرار دارد، این منطقه از ۲ ناحیه تشکیل شده و دارای هشت محله است که ناحیه یک شامل سه محله و ناحیه ۲ شامل پنج محله است.

استاد معین، دکتر هوشیار، دستغیب، امام زاده عبدالله(ع)، مهر آباد، شمشیری، سر آسیاب و فتح صنعتی از محله‌های منطقه ۹ است و فرودگاه مهرآباد، پادگان جی، پارک المهدی از مهمترین اماکن این منطقه به شمار می‌رود.

تقاطع های حادثه خیز منطقه۲ تهران ایمن شد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه دو اعلام کرد: طرح ایمن سازی تقاطع و نقاط حادثه خیز در  شبکه بزرگراهی و معابر شهری این منطقه اجرا شد.

امیر حسین حیدر نیا با اعلام این خبر اظهارداشت : منطقه دو از شبکه بزرگراهی و شریانی مناسب برخوردار است و با توجه به اولویت های برنامه در روان سازی تردد و ارتقا ایمنی شبکه بزرگراهی و معابر شهری نسبت به شناسایی گروه های ترافیکی و نقاط حادثه خیز منطقه اقدام شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا، پس از نیاز سنجی و مطالعات کارشناسی صورت گرفته، طرح ایمن سازی  در ۲۷ نقطه  از محورهای پرترد و  حادثه خیز  منطقه اجرا شد.

معاون شهردار منطقه دو افزود: طرح ایمن سازی  در قالب اجرای طرح اصلح هندسی، احداث پهلوگاه و جزیره ایمنی در بزرگراه ها و ...انجام شد.

وی با بیان اینکه  به منظور کاهش حوادث رانندگی و روان سازی تردد عملیات اصلاح هندسی مسیر جنوب به شمال بزرگراه یادگار امام، محدوده بزرگراه شهید حکیم اجرا شد افزود: به منظور افزایش ایمنی تقاطع های  حبیب اله- سروش یکم  و میدان کوشک جزیره ایمنی با استوانه و به صورت خشکه چینی احداث شد.

معاون حمل ونقل و ترافیک منطقه دو نصب تابلوهای ترافیکی، خط کشی محوری معابر، خط کشی گذرگاه های  عابرپیاده و همچنین  بهسازی تجهیزات ترافیکی  در بزرگراه ها  از دیگر اقدامات اجرایی در زمینه ارتقای ایمنی  معابر شهری و بزرگراهی است.

به گزارش ایرنا منطقه ۲ شهرداری تهران در غرب پایتخت قرار دارد، این منطقه از جنوب به خیابان آزادی، از غرب به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح و از شرق به بزرگراه شهید چمران محصور است.

محله‌های پونک، آریاشهر یا صادقیه، شهرآرا، ستارخان، فرحزاد، گیشا، شهرک ژاندارمری یا مرزداران، شهرک غرب، سعادت‌آباد و طرشت از محله‌های منطقه دو است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها