عملکرد برخی بانک‌ها در تعیین تکلیف واحدهای تولیدی تملیکی پذیرفتنی نیست

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: تعیین تکلیف نشدن واحدهای تولیدی تملیکی علاوه بر استهلاک ماشین آلات بیکاری نیروی کار آن را نیز به دنبال دارد در حالی که عملکرد برخی بانک‌ها در روند تعیین تکلیف آنها پذیرفتنی نیست.

به گزارش ایرنا، حشمت اله عسگری روز دوشنبه در چهاردهمین جلسه کمیته اقدام اقتصادی اعلام کرد: تعیین تکلیف نشدن واحدهای تولیدی تملیکی علاوه بر استهلاک تاسیسات و تجهیزات این واحدها، راه اندازی مجدد آنها را دچار مشکل خواهد کرد و در نهایت آسیب آن به بخش تولید و اشتغال وارد خواهد شد.

وی افزود: نحوه تعامل بانک ها در واگذاری این واحد های تولیدی حایز اهمیت است و نگرش آنها باید در راستای تحقق شعار سال وجهش تولید و ایجاد اشتغال در سطح استان باشد.

عسگری با اشاره به عملکرد ضعیف بعضی از بانک ها در تعیین تکلیف و واگذاری واحدهای تولیدی تملیکی از آنها خواست هرچه سریعتر با انجام تشریفات قانونی لازم اقدامات موثر را در تعیین تکلیف هدفمند آنها در راستای رونق اقتصادی استان انجام دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: تسریع در اجرای این موضوع را مستلزم تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط با بانک ها عامل دانست که با پیگیری های در دست اقدام این هماهنگی بیشتر ایجاد خواهد شد.

در ادامه جلسه ۳۵ طرح تولیدی تملیکی در اختیار بانک کشاورزی و ۳۷مورد از طرحهای تولیدی تملیکی در اختیار بانک ملی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و گزارش اقدامات صورت گرفته توسط بانک های ذیربط به جلسه ارایه شد.

در پایان مسایل و مشکلات ۲ طرح مجتمع گردشگری ناجی در شهرستان شهریار و توسعه شهرک صنفی - صنعتی آلومینیوم کاران در شهرستان ری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها