دشمنان درصدد جلوگیری از اوج گرفتن علمی ایران هستند 

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج با اشاره به پیشرفت های چشمگیر کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف به ویژه عرصه علمی، گفت: دشمنان درصدد جلوگیری از اوج گرفتن علمی ایران هستند و برای دستیابی به این هدف شوم نیز از هیچ تلاش و اقدامی دریغ نمی کنند. 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی روز دوشنبه در نشست ستاد بزرگداشت ایام الله دهه فجر کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: دشمنان نظام و انقلاب این نکته مهم را به خوبی بدانند که هرگز نمی توانند جلوی انواع پیشرفت های ایران از جمله در زمینه علمی را بگیرند. 

وی افزود: غربی ها تاکنون بارها اعتراف کرده اند که توان مقابله با ایران در تمامی زمینه ها به ویژه عرصه علمی را ندارند. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: چنانچه ایران ضعیف بود و در چهار دهه اخیر در امور گوناگون از جمله بخش علمی پیشرفت های قابل توجهی نداشت چرا آمریکا مقابل آن می ایستاد. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی با بیان اینکه کسب تمامی پیشرفت های علمی کشور به برکت نظام و انقلاب بوده، عنوان کرد: تولید واکسن بومی کرونا از سوی دانشمندان و محققان ایرانی یک موفقیت علمی مهم بوده و بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب افتخار ارزنده ای است. 

وی ابراز داشت: شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی نتیجه رنج اقشار مختلف ملت ایران به ویژه روحانیان و علمای دینی است. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: هدف اصلی بعثت پیامبران الهی ترویج ارزش های دینی و فضایل اخلاقی برای کمک به مدیریت بهتر جوامع بوده است. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران بر پایه مذهب و آموزه های دینی شکل گرفت و به پیروزی رسید. 

وی افزود: رژیم پهلوی دارای ماهیت ضدمذهبی بود و مقابله با ارزش های دینی نیز در آن رواج گسترده ای داشت. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: نمونه بارز این امر اهانت روزنامه اطلاعات در ۱۹ دی ماه ۱۳۵۶ به مظاهر دینی و فضیلت دانستن بدحجابی بوده است. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: ایران به لحاظ نظامی نیز پس از پیروزی انقلاب اسلامی به طور چشمگیری پیشرفت کرده و به گفته غربی ها به جایگاهی رسیده که نمی توان با آن مقابله کرد. 

وی ابراز داشت: ایران در دوران رژیم پهلوی مستعمره بیگانگان بود اما امروز به ابرقدرتی آمریکا پایان داده و با موشک باران پایگاه نظامی عین الاسد این کشور واقع در عراق به دنیا ثابت کرد که آمریکا همچون گذشته قدرتمند نیست. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج به عزتمندانه بودن پیشرفت های ایران در تمامی عرصه ها اشاره کرد و گفت: دشمنان می خواهند با کمک برخی افراد غرب گرا، خود کم بین و ضعیف داخل کشور القا کنند که نظام و انقلاب ناتوان و ناکارآمد است. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی با اشاره به چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: گرامیداشت ایام الله دهه فجر به منزله پاسداشت مجد، عزت و عظمت کشور و ملت ایران است. 

وی افزود: باید بیش از پیش قدردان نظام و انقلاب بود و مسؤولان اجرایی نیز خدمات، دستاوردها، موفقیت ها و پیشرفت های چشمگیر کشور و ملت ایران در چهار دهه اخیر را به طور گسترده در ایام الله دهه فجر امسال برای مردم و به ویژه نسل جوان تشریح کنند. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: ایام الله دهه فجر امسال به بهترین نحو ممکن در شهرها، مساجد و دستگاه های اجرایی این استان همراه با رعایت کامل نکات بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی گرامی داشته شود. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: سرودهای انقلابی در ایام الله دهه فجر امسال در شهرها، مساجد و دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد پخش شده و اصناف و بازاریان این استان نیز تعامل و همکاری لازم برای آذین بندی را انجام دهند. 

وی ابراز داشت: نباید شیوع بیماری کرونا بهانه ای برای برگزاری محدود و یا بی کیفیت برنامه های ایام الله دهه فجر امسال در کهگیلویه و بویراحمد شود. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی گفت: هویت ملت ایران به برگزاری باشکوه برنامه های ملی و مذهبی از جمله ایام الله دهه فجر است در حالی که دشمنان نمی خواهند این برنامه ها برگزار شوند. 

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: انقلاب اسلامی ایران تنها انقلاب در دنیا است که بر پایه دین، شریعت، اخلاق و عقلانیت بنا نهاده شده و گرامیداشت هر چه مطلوب تر آن نیز یک وظیفه همگانی است. 

حجت الاسلام سید جواد خاضع اظهار داشت: باید از مضمون، محتوا و هویت انقلاب اسلامی حراست و پاسداری کرد تا دشمنان نتوانند اهداف و آرمان های ناب آن را تحریف کنند. 

وی افزود: تحقق چنین امر مهمی مستلزم عزم و اراده جدی تر مردم و مسؤولان اجرایی کشور و کهگیلویه و بویراحمد است. 

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ایام الله دهه فجر فرصتی مناسب برای تبیین هر چه بهتر خدمات، دستاوردها، موفقیت ها و پیشرفت های ارزنده چهار دهه اخیر کشور در ابعاد مختلف است. 

حجت الاسلام خاضع عنوان کرد: تبیین این مسائل باید با محوریت تکیه بر دانش بومی و خنثی کردن تحریم های ظالمانه و توطئه های شوم دشمنان با استفاده از توان و ظرفیت داخل باشد. 

وی ابراز داشت: شبهات ایجاد شده از سوی دشمنان در مورد خدمات، دستاوردها، موفقیت ها و پیشرفت های گسترده ۴۲ سال گذشته کشور باید به طور مطلوب از سوی مسؤولان اجرایی پاسخ داده شوند. 

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ملت ایران در دوران رژیم پهلوی از سوی بیگانگان تحقیر می شدند اما امروز عزت و عظمت داشته و با افتخار زندگی می کنند. 

حجت الاسلام خاضع اظهار داشت: ۲۲ کمیته برای برگزاری برنامه های ایام الله دهه فجر امسال در کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شده و شرح وظایف اعضای این کمیته ها نیز به زودی به آنها ابلاغ می شود. 

وی افزود: مصوبات این کمیته ها باید به طور مطلوب اجرا و فعالیت ها و عملکرد آنها نیز به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ارائه تا به تهران ارسال شود. 

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نقش ملت ایران در شکل گیری، پیروزی و حفاظت از انقلاب، نقش امام خمینی (ره) در بیداری مردم و نقش مقام معظم رهبری در تداوم آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی در برنامه های ایام الله دهه فجر امسال در این استان بیان شوند.  

حجت الاسلام خاضع عنوان کرد: دیگر مواردی که باید در این برنامه ها تبیین شوند شامل حرکت رو به رشد انقلاب، ابعاد و دستاوردهای شعار راهبردی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، دشمن شناسی، نفوذ دشمنان، رشادت های شهید سردار قاسم سلیمانی در جبهه مقاومت و شهدای هسته ای و دفاعی کشور است. 

وی ابراز داشت: رویکرد تمامی برنامه های ایام الله دهه فجر امسال در کهگیلویه و بویراحمد حفظ و تقویت وحدت، انسجام، همبستگی و یکپارچگی ملی باشد. 

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بخش عمده ای از برنامه های ایام الله دهه فجر امسال در این استان به دلیل شرایط کرونایی و برای حفظ سلامتی و جان مردم در بستر فضای مجازی برگزار می شوند. 

حجت الاسلام خاضع اظهار داشت: برگزاری حضوری و میدانی این برنامه ها در کهگیلویه و بویراحمد بستگی به نظر و تصمیم اعضای ستاد ملی و استانی کرونا دارد. 

وی افزود: برنامه های ایام الله دهه فجر امسال در کهگیلویه و بویراحمد به طور متنوع، جذاب، باکیفیت و همراه با خلاقیت و نوآوری برگزار شوند. 

۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه هر سال به عنوان دهه فجر نامگذاری شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها