۲۲ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۴۵
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 84182116
۰ نفر

برچسب‌ها

۲هزار و ۸۵۴ متخلف مواد مخدر در استان سمنان دستگیر شدند

سمنان- ایرنا- رییس پلیس مبارزه با موادمخدر استان سمنان گفت: ۲‌هزار و ۸۵۴ نفر در زمینه‌های مختلف مانند خرده‌فروشی، معتاد متجاهر، توزیع‌کننده مواد مخدر و قاچاقچی در ۹ ماهه امسال در استان دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ عباس نادعلی روز دوشنبه در نشست خبری در سالن اجتماعات پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان، ابراز داشت: ۹۶ درصد متهمان دستگیرشده در زمینه مواد مخدر در استان سمنان را مردان و چهار درصد را زنان تشکیل می‌دهند.
وی ادامه داد: ۱۰ عملیات مسلحانه ۹ ماه امسال در زمینه متلاشی کردن باندهای مسلحانه فعال در زمینه قاچاق در استان سمنان انجام شد.
نادعلی تصریح کرد: ۵۳درصد دستگیرشدگان در زمینه مواد مخدر دارای تحصیلات دیپلم و زیردیپلم ۴۷ درصد دارای مدرک تحصیلی بالای دیپلم و ۶ درصد دارای تحصیلات عالی هستند.
وی اضافه کرد: ۵۹ درصد دستگیرشدگان در زمین مواد مخدر دارای شغل آزاد و ۲۵ درصد شاغل بودند.
وی افزود: ۳۱ درصد دستگیر شدگان مواد مخدر در استان سمنان عوامل تهیه و توزیع روانگردان و شیشه بودند.
نادعلی تصریح کرد: ۴۳۴ کیلوگرم شیشه در استان سمنان ۹ ماه امسال کشف شد.
وی با اشاره به متلاشی شدن ۵۷ باند قاچاق حرفه‌ای موادمخدر در استان سمنان و استان‌های همجوار، بیان کرد: در درگیری پلیس استان سمنان با باندهای مسلحانه قاچاق مواد مخدر ۱۲۳ قبضه سلاح و مقدار زیادی مهمات کشف و ضبط شد.
نادعلی تصریح کرد: یک هزار و ۵۶۹ مرحله در استان سمنان طرح مبارزه با مواد مخدر به صورت محله محور اجرا شد و همچنین برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر در ۱۷۸ مرحله ۹ ماهه امسال در استان صورت گرفت.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان یاد آور شد: ۱۱ تن و ۳۳۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر در ۹ ماه امسال در استان سمنان با کمک پلیس کشف شد.
وی افزود: عملیات حرفه‌ای علیه باندهای حرفه‌ای فعال در زمینه قاچاق مواد مخدر در داخل و خارج از استان سمنان انجام شد که طی این عملیات ها ۲۴ نفر از عناصر اصلی قاچاق مواد مخدر دستگیر شدند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان اظهار داشت: ۶۷ درصد کشفیات مواد مخدر استان سمنان ۹ ماه امسال را تریاک تشکیل می دهد و کمترین میزان کشفیات مواد مخدر در استان سمنان مربوط به شیشه است.
وی افزود: میزان کشفیات مواد مخدر دلیل بر میزان مصرف مواد مخدر در استان سمنان نیست چراکه برخی مواد در محورهای مواصلاتی استان سمنان کشف شده است.
وی خاطرنشان کرد: در گذشته استان سمنان از لحاظ اعتیاد دانش آموزان جزو استان‌های بالای کشور بود اما بررسی های اخیر نشان می دهد فرهنگ سازی و آموزش در زمینه مبارزه با اعتیاد موثر بود و در زمینه کاهش اعتیاد در دانش آموزان استان خوب کار شده است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان ابراز داشت: ۹ ماهه امسال بر اساس اعلام پزشک قانونی استان ۱۹ نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر در استان فوت شدند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان ابراز داشت: ۹ ماهه امسال ارزش کالاهای مکشوفه در طی برخورد با باندهای قاچاق و قاچاقچیان مواد مخدر
۳۶۷ میلیارد و ۶۴۴ میلیون تومان برآورد شده است.
وی افزود: بیش از ۱۳۳ میلیارد تومان ارزش کالاهای مکشوفه، بیش از ۱۳۹ میلیارد تومان ارزش وسایل توقیفی و بیش از ۹۵ میلیارد تومان سرمایه و دارایی‌های مصادره شده از قاچاقچیان مواد مخدر است.
وی یادآور شد: بخشی از مبالغ مربوط به مصادره اموال قاچاقچیان در زمینه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر هزینه می‌شود.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان گفت: با مراجعه برخی از افراد به پلیس و طرح شکایات مبنی بر اینکه با مصرف قرص های لاغری دچار عوارض روحی روانی مانند اعتیاد به مواد مخدر شدند، تحقیقاتی در این زمینه انجام شد.
وی ادامه داد: در تست به عمل آمده از این افراد مشخص شد در قرص های لاغری که استفاده می کردند شیشه وجود داشته است و تست اعتیاد به شیشه در این افراد مثبت شد.
نادعلی اضافه کرد: عطاری های توزیع‌کننده قرص‌های لاغری محتوای شیشه در استان سمنان شناسایی و در طی مراحل قانونی برای پلمب هستند.

وی از شهروندان خواست در مراجعه به باشگاه‌ها، آرایشگاه‌های زنانه و در فضای مجازی هوشیار عمل کنند و در استفاده از داروهای لاغری و داروهای گیاهی احتیاط کنند.
وی تصریح کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان دارای آزمایشگاه مرجع است و تشخیص مواد مخدر در آزمایشگاه مرجع استان انجام می‌شود.
رئیس پلیس مواد مخدر استان سمنان گفت: پلیس با شناسایی عناصر حرفه‌ای قاچاق مواد مخدر در استان و کشور، توزیع‌کنندگان، خرده فروشان، ضربه به بنیان‌های مالی قاچاقچیان و شناسایی عناصر مسلحانه قاچاق، هوشمندسازی پلیس، پاکسازی نقاط آلوده و اطراف اماکن آموزشی به دنبال مبارزه با مواد مخدر است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان گفت:
قوانین مبارزه با مواد مخدر ضعیف بود و اکنون ضعیف تر شد و باید قوانین در برخورد با متخلفان در زمینه مواد مخدر به‌روز شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها