بنیاد مستضعفان برای تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی در کنار دولت است

سنندج‌ - ایرنا - رییس بنیاد مستضعفان گفت: این بنیاد با هدف محرومیت‌زدایی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته حضور پیدا کرده و در کنار دولت از تمام ظرفیت‌ها برای کمک به ساکنان این مناطق استفاده می‌کند.

به گزارش ایرنا، پرویز فتاح روز دوشنبه در شورای اداری سروآباد اظهار داشت:‌ تمام پروژه‌ها و طرح‌های پیشرفت و آبادنی که در شهرستان سروآباد اجرا می‌شود باید با هماهنگی، همکاری و نظارت فرمانداری شهرستان باشد.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های در حال اجرای این شهرستان نیازمند کمک و حمایت بنیاد مستضعفان است اضافه کرد: توسعه باغات دهکانان، توسعه شیلات و مجتمع پرورش ماهیان سردآبی روستای دیوزناو و ثبت جهانی منطقه هورامان از جمله اتفاقات تاثیرگذار بر این منطقه است که این بنیاد برای تحقق آن کنار دولت است.

فتاح تاکید کرد: مردم کردستان روحیه محکمی دارند و انسان‌هایی قانع، شاکر و قدردشناس هستند که همین امر مسوولیت نظام را در خدمت رسانی به کردستان بیشتر می‌کند.

وی با بیان اینکه کردستان پیکره نظام و  شایسته لایق بهترین خدمات است افزود: در این استان به برکت نظام همه امکانات مهم و زیربنایی و خدمات مورد نیاز وجود دارد و نظام با ارایه خدمات بیشتر می‌خواهد بگوید کردستان پاره تن کشور است.

فتاح با اشاره به اینکه سروآباد به درستی به عنوان شهرستان نیازمند کمک و حمایت انتخاب شده است، گفت: سال سوم فعالیت در این شهرستان را بسیار محکم تر از قبل پیگیری می‌کنیم.

وی تاکید کرد: این طرح‌ها با کمک به معیشت مردم روستا، با هماهنگی دولت اجرا می‌ شود و در نهایت هم به دولت برای مدیریت و نظارت سپرده می‌شود.

رییس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه همه پروژه‌های بنیاد در این شهرستان باید با سرعت انجام شود اما سرعت نباید مانع توجه به کیفیت شود افزود: از ظرفیت های خوب این شهرستان بویژه در حوزه آب برای کشاورزی و شیلات استفاده می‌کنیم.

وی همچنین از از تخصیص اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی بنیاد برای طرح‌های اقتصادی، عمرانی، اجتماعی و تسهیلات قرض الحسنه به این منطقه در سال ۹۹ خبر داد و گفت: ۱۰ هزار بسته معیشتی به نیت دهه فجر و سالگرد ورود تاریخی امام راحل، تا قبل از دهه فجر در این شهرستان توزیع می شود.

وی با اشاره به اینکه یک سهمیه ضربتی برای محرومان این شهرستان در زمینه ساخت مسکن محرومین اختصاص داده می‌شود یادآور شد: تا سال آینده چندین واحد مسکن محرومین در این شهرستان با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) راحل احداث می‌شود.

فرماندار سروآباد هم در این جلسه گفت: در سال‌های اخیر نبود اشتغال موجب مهاجرت ساکنین شهرستان شده بود اما  با اقدامات خوبی که دولت در چند سال گذشته انجام داده است شاهد مهاجرت معکوس بوده‌ایم.

یوسف باشی با اشاره به اینکه نیازمند حمایت و کمک بنیاد مستضعفان هستیم اظهار داشت: امروزه بسیاری از سروآبادی‌ها مایل هستند به شهرستان برگردند و اگر بتوانیم در حوزه اشتغالزایی موفق عمل کنیم شاهد تحقق این مساله خواهیم بود.

وی با بیان اینکه مردم این منطقه مرزدار، انقلابی و وفادار هستند و اکنون وظیفه مسوولان است که قدرشناس این مردم باشند، اضافه کرد: بیش از ۸۰ درصد شهرستان روستا نشین هستند و شیلات، گردشگری و کشاورزی سه محور مهم توسعه‌ آن است.

باشی با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی سالانه ۷۰ هزار تن تولید محصولات کشاورزی داریم و ۲۸ هزار نفر در این حوزه مشغول به کار هستند گفت: در بحث شیلات ۶۰ کیلومتر رودخانه خروشان سیروان وجود دارد و یک ظرفیت مهم برای توسعه شیلات در شهرستان محسوب می‌شود.

بنیاد مستضعفان از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۵۵۰ میلیارد ریال در ۸۵ پروژه و برنامه‌های عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در این شهرستان هزینه کرده است.

۳۱ شهرستان در کشور به عنوان شهرستان‌هایی که از محرومیت برخوردارند توسط بنیاد علوی از زیر مجموعه‌های بنیاد مستضعفان انتخاب شدند تا با اجرای طرح‌های مختلف، محرومیت را در این مناطق کاهش دهند، یکی از این شهرستان‌ها، سروآباد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها