۱۱ دکل مخابراتی به زیرساخت های ارتباطی کرمان و راور افزوده می شود

کرمان - ایرنا - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۱ دکل مخابراتی در بازه زمانی ۲ ماه آینده به زیرساخت های این ۲ شهرستان اضافه می شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی در نشست با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اعتراض به وضعیت نامناسب ارتباطات در شهرستان های کرمان و راور با توجه به شیوع کرونا و عدم استفاده دانش آموزان، معلمان و سیستم های آموزشی از این ظرفیت افزود: نارسایی در ارتباطات، برخی مناطق و شهرهای کرمان را با مشکل جدی مواجه کرده است.

وی اظهار داشت: چرا نارسایی و ضعف های سیستم ارتباطی در شهرستان های کرمان و راور با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروسی مهلک کرونا، علیرغم برگزاری نشست های فراوان مورد اصلاح قرار نمی گیرد؟

 پورابراهیمی اظهار داشت: علیرغم توافقات انجام شده طی سال های گذشته با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه وضعیت نامناسب سیستم ارتباطی در کرمان و راور، متاسفانه با وجود انجام اقدامات و پیشرفت ها در این زمینه اما توافق ها و تعهدات مربوط به وزارت ارتباطات به صورت کامل در این ۲ شهرستان اجرایی نشده است.

وی تصریح کرد: علیرغم اقداماتی که در حوزه زیرساختی باید طبق صورتجلسات قبلی انجام می شد در طول ایام گذشته بخش عمده ای از این تعهدات در کرمان و راور عملیاتی نشده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلات ارتباطی و مخابراتی در شهرک الله آباد کرمان به قوت خود باقی است گفت: حوزه تلفن ثابت و آنتن دهی تلفن همراه در شهرهای راین، راور گلباف و ماهان و اختیارآباد علیرغم تعهدات انجام شده با مشکل مواجه است.

وی بیان کرد: حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد مراکز آموزشی کرمان در مناطق روستایی و حاشیه شهر و بخش های مختلف شهرستان کرمان و راور قرار دارند و از ظرفیت سیستم ارتباطی برای فضای آموزش مجازی محروم هستند و این وضعیت در این ۲ شهرستان قابل قبول نیست لذا در این خصوص گلایه جدی ما از وزارت ارتباطات به قوت خود باقی است.

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان نیز با اشاره به اینکه بخشی از تعهدات انجام شده و بخشی دیگر به دلایل مختلف عملیاتی نشده است افزود؛ در خصوص سایت هایی که قرار بود راه اندازی شود و تلفن های همراه به دلیل همکاری نکردن فرمانداری و استانداری زیرساخت ها فراهم نشده و امکان راه اندازی ندارد.

سید رهام حسینی، مدیرکل مختابرات استنان کرمان نیز گفت: اقدامات در زمینه تلفن ثابت انجام شده اما به دلیل مشکلات و مسائلی که در حوزه اعتباری و برگزاری مناقصه ها برای جذب پیمانکار بوده بخشی از این اقدامات اجرایی نشده است.

معاونان وزیر ارتباطات نیز توضیحاتی در زمینه وجود برخی مشکلات در زیرساخت اراتباطات در کرمان ارائه کردند و گفتند این مشکلات در خصوص نقشه ارتباطی استان کرمان درست است و انتقادات نماینده مردم کرمان و راور وارد است و قرار شده در ارتباط با رفع این مشکلات اقداماتی انجام شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با گلایه از معاونان این وزارتخانه و مدیران استانی بیان کرد: برای وزارتخانه قابل قبول نیست بعد از برگزاری چندین نشست هنوز شاهد مشکلات در این حوزه باشیم و ایرادات نسبت به شرایط ارتباطات در این ۲ شهرستان وارد و دغدغه نماینده کرمان و راور قابل قبول است و باید با توجه به شرایط موجود تصمیم گیری درستی انجام شود.

محمدجواد آذری جهرمی افزود: تعهدات مربوط به توافقات انجام شده با دکتر پورابراهیمی در کرمان باید اجرایی و عملیاتی و هر تعهدی که در این حوزه از قبل اجرایی نشده نیز باید اجرایی شود.

بر اساس توافقات انجام شده مقرر شد موضوع راه اندازی ۱۱ دکل مخابراتی در بازه زمانی ۲ ماه آینده عملیاتی و موضوع تلفن ثابت در شهرستان راور، شهرهای ماهان، راین و اختیارآباد ظرف بازه سه ماه اجرایی شود و به بهره برداری برسد.

در مورد آنتن دهی مراکز آموزشی نیز گزارش برنامه ریزی شده وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات هرچه سریع تر بر اساس تعهدات وزارتخانه باید پیگیری شود و تا پایان یک ماه آینده گزارش جامعی از مناطقی که امکانات زیرساختی برای آنها فراهم شده و یا به دلایل مختلف امکان بهره برداری از این سیستم ها وجود ندارد هرچه سریع تر تعیین تکلیف شود.

سئوال محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از وضعیت نامناسب سیستم ارتباطی و تلفن ثابت و همراه در حوزه شهرستان های کرمان و راور در دستور کار کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و پیرو این سئوال، نشست مشترکی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر پورابراهیمی و مدیران کل ارتباطات فناوری اطلاعات و مدیرکل مخابرات استان کرمان معاونان پارلمانی و تخصصی وزیر و با هدف بررسی آخرین وضعیت ارتباطات در کرمان و راور برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها