معاون استاندار: ۷۰ حزب سیاسی در آذربایجان‌غربی ثبت شده است

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به وجود ۶۷ حزب سیاسی شهرستانی و ۳ حزب استانی، گفت: احزاب می‌توانند با برگزاری برنامه‌های مختلف زمینه‌ساز برگزاری انتخاباتی پر شور در سال ۱۴۰۰ باشند.

علی مصطفوی روز دوشنبه در بازدید از خانه احزاب نمایندگی استان در محل فرهنگسرای  جوان ارومیه، با اشاره به ثبت ۷۰ مورد حزب سیاسی در آذربایجان غربی، اظهار داشت: همچنین ۲۵ حزب در حالت رکود قرار دارند که با درخواست مجوز می‌توانند فعالیت خود را از سر گیرند.

وی با اشاره به ثبت و فعالیت ۳۵ حزب سیاسی در طول هفت سال گذشته در آذربایجان غربی، اظهار کرد: بیش از ۵۴ درصد این تعداد، در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید ثبت شده که نشان‌دهنده توجه دولت به توسعه سیاسی در کشور و استان است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به نقش‌آفرینی احزاب در ایجاد شور و شوق انتخاباتی و به صحنه کشیدن مردم اظهار کرد: احزاب باید فعالیت‌هایی نظیر برگزاری مناظرات، کنفرانس‌ها و میزگردها را مدنظر قرار دهند تا متخصصان و عموم مردم را به صحنه کشیده و مسائل را مورد بررسی قرار دهند.

مصطفوی افزود: تجهیزات مناسبی برای شروع کار در اختیار خانه احزاب استان قرار گرفته همچنین اعطای امکانات و تسهیلات بیشتر نیازمند فعالیت بیش‌از پیش حزب‌هاست.

وی در ادامه با اشاره به اجرای کامل انتخابات مختلف در دولت تدبیر و امید در آذربایجان غربی، بیان کرد: این انتخابات با همراهی همه بخش‌ها با امنیت کامل برگزار شد و هیچ مشکلی در دوره‌های مختلف انتخاباتی در استان نداشتیم.

به گزارش ایرنا، احیای جایگاه احزاب از مهمترین اقدامات دولت تدبیر وامید در حوزه سیاسی در آذربایجان غربی بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها