توصیه چین به مقامات آمریکایی: دست از سیاه نمایی بردارید

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به اتهام پراکنی های آمریکا علیه پکن به مقامات این کشور توصیه کرد تا از سیاه نمایی علیه چین دست بردارند.

به گزارش ایرنا، «جائو لی جیان» روز دوشنبه در کنفرانس خبری روزانه در پکن در پاسخ به اتهام «براون بک» سفیر آزادی مذهبی بین المللی وزارت امور خارجه آمریکا به چین در مورد مسایل مربوط به شین جیانگ (سینکیانگ) به براون بک و دیگر افراد توصیه کرد انرژی خود را برای مدیریت امور آمریکا خرج کنند و دست از سیاه نمایی چین بردارند.

وی همچنین توصیه کرد مقامات آمریکایی با استفاده از حقوق بشر، مسایل مذهبی و سایر موارد، در امور داخلی چین دخالت نکرده و خود را به مسخره جامعه جهانی تبدیل نکنند.

این مقام چین اظهار کرد: این فرد همواره به دنبال استفاده مغرضانه از مسایل مذهبی در برابر چین بوده است. او بارها از مسایل مربوط به شین جیانگ برای لکه دار کردن چین استفاده کرده است و به همراه برخی از سیاستمداران و دانشمندان ضد چین، دروغ هایی همچون به اصطلاح بازداشت های دسته جمعی، کار اجباری و عقیم سازی اجباری در شین جیانگ جعل کرده است.

واکنش چین به لغو محدویت مبادلات آمریکا و تایوان از سوی آمریکا

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز گذشته اعلام کرد که محدودیت های مبادلات آمریکا و تایوان را لغو خواهد کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به این اظهارت گفت: چین با  این اقدام آمریکا مخالف است و آن را شدیدا محکوم می کند.

او گفت: تنها یک چین در جهان وجود دارد، تایوان بخش جدانشدنی سرزمین چین است و دولت جمهوری خلق چین تنها دولت قانونی و نماینده کل چین است. این یک واقعیت اساسی است که توسط جامعه جهانی شناخته شده و همچنین از جمله قوانین اساسی روابط بین المللی است.

جائو گفت: ما به پمپئو می گوییم که روند تاریخ را بشناسد، دستکاری و سیاسی بازی در مسایل تایوان را متوقف ساخته و بیش از این در جاده اشتباه و خطرناک پیش نرود، در غیر این صورت آن ها به سختی توسط تاریخ مجازات می شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

سرخط اخبار جهان