۲۲ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۶
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 84182070
۰ نفر

برچسب‌ها

خبرنگاران قزوین از تله سی یژ کامان و زرشک بازدید کردند

قزوین-ایرنا- جمعی از اصحاب رسانه قزوین روز دوشنبه از تله سی یژ منطقه نمونه گردشگری کامان و زرشک بازدید کردند.

به گزارش ایرنا، بازدید خبرنگاران قزوینی از تله سی یژ و مجموعه تفریحی و ورزشی منطقه نمونه گردشگری کامان و زرشک به دعوت سازمان همیاری شهرداری های استان قزوین انجام شد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان قزوین در این بازدید گفت: برای اجرای تله سی یژ و سه خط پیست اسکی و سایر تاسیسات احداث شده در این مجموعه تاکنون ۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

هادی طاهرخانی با بیان اینکه ایجاد یک حادثه به دلیل اشتباه فردی موجب شد تا تله سی یژ برای چند سال تعطیل باشد،افزود: با تلاش های فراوان همکاران ما در سازمان همیاری شهرداری های قزوین امسال موفق به رفع مشکلات فنی و گرفتن تاییدیه شرکت بازرسی زیر نظر استاندارد شدیم.

وی با بیان اینکه همکاران ما با سخت کوشی مثال زدنی در دمای منفی ۱۰ درجه موفق به تکمیل تله سی یژ و راه اندازی دوباره آن شدند، اظهار داشت: شرکت بازرسی سخت گیری های زیادی در جهت استانداردسازی تله سی یژ داشت که با استقبال ما نیز همراه شد و در حال حاضر این دستگاه با بالاترین استاندارد جهانی در خدمت شهروندان قزوینی و گردشگران و ورزشکاران است.

طاهرخانی افزود: به دلیل تحریم ها شرکت فرانسوی سازنده تله سی یژ به درخواست های ما برای تامین قطعه و راهنمایی برای تعمیر بخش هایی از دستگاه پاسخ نمی داد اما با همراهی نیروهای متخصص بومی و شرکت های داخلی موفق به تعمیر و تامین قطعات مورد نظر شدیم.

این مسوول همچنین گفت: براساس بررسی های انجام شده این تله سی یژ که ساخت کشور فرانسه است جزو بهترین تله سی یژهای جهان به شمار می رود و امکان تبدیل آن به تله کابین نیز وجود دارد.

وی از سکوی دید از ارتفاع، پرش از ارتفاع، خانه های اسکیمویی و پارک دید آسمان شب از دیگر طرح های تفریحی این مجموعه که در آینده برای ساخت آنها اقدام می شود یاد کرد و گفت: این مجموعه نیازمند خطوط مخابراتی و اینترنت است و امیدواریم با همراهی وزرات ارتباطات و فناوری اطلاعات این زیرساخت به زودی فراهم شود.

وی در ادامه از اصحاب رسانه خواست تا با معرفی این مجموعه به رونق گردشگری قزوین کمک کنند.

تله سی یژ قزوین ماه جاری در مراسمی با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با رفع نقایص فنی و دریافت تاییدیه استاندارد، پس از چهار سال بازگشایی شد.

تله سی یژ و مجموعه تفریحی و ورزشی منطقه نمونه گردشگزی کامان و زرشک در ۲۵ کیلومتری شهر قزوین و در حاشیه جاده قزوین-رازمیان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها