سرمایه گذاری ۱۶ میلیاردتومانی بخش خصوصی در بندرامیرآباد مازندران

ساری - ایرنا - مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد گفت: قرارداد ۱۶۰ میلیارد ریالی با بخش خصوصی برای ساخت مخزن روغن خوراکی در منطقه ویژه اقتصادی امیراباد مازندران منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد مازندران ، محمدعلی اصل سعیدی پور افزود: براساس این قرارداد یک مخزن جدید روغن خوارکی با ظرفیت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تنی در منطقه ویژه اقتصادی ساخته می شود.
وی زمان ساخت این مخزن را یک ساله و در قالب اجاره ۱۵ ساله BOT  اعلام کرد که با تکمیل آن حجم ظرفیت مخازن روغن خوراکی  در امیرآباد به ۴۳ هزار تن خواهد رسید.
پیش از این نیز در شهریورماه سال جاری قرارداد ۲۶ میلیارد تومانی برای ساخت کارخانه خوراک دام در منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد مازندران با بخش خصوصی منعقد شده بود.
در مجموع در دولت یازدهم و دوازدهم حدود یک هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی و خدماتی در بندر و منطقه ویژه اقتصادی انجام شده است و ۲۹ واحد صنعتی با این سرمایه گذاری به بهره برداری رسید.
بندر امیرآباد در شرق استان مازندران در دهه ۷۰ ایجاد شد و با ارتقاء به منطقه ویژه اقتصادی در دهه ۸۰ هم اکنون حدود ۲  هزار هکتار مساحت دارد.

تاکنون بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد انجام شده است. همچنین به همین میزان هم در حوزه زیرساختی این بندر سرمایه گذاری شده است. در حال حاضر بیش از چهار هزار نفر در این منطقه مشغول کار هستند.
بندر امیرآباد با داشتن ۱۵ اسکله و یک اسکله رو رو در دست ساخت دارای ظرفیت حدود ۶ میلیون تنی بار گیری و تخلیه بار است . نیمی از فعالیت صادرات و وارداتی شمال ایران از این بندر انجام می شود و تنها بندر راهبردی متصل به راه آهن سراسری در شمال ایران محسوب می شود.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha