شرکت دانش بنیان البرزی جایزه ویژه علوم پزشکی رازی را دریافت کرد

کرج - ایرنا - شرکت دانش بنیان و سازنده نخستین دستگاه سونوگرافی با به کارگیری فناوری هوش  مصنوعی البرز، موفق به دریافت جایزه ویژه جشنواره بین المللی علوم پزشکی رازی شد. 

رییس هیات مدیره شرکت دانش بنیان , سازنده دستگاه‌ سونوگرافی دارای هوش مصنوعی استان البرز روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: امروز در بیست و ششمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی 

 این شرکت توانست به واسطه تولید دستگاه سونوگرافی در کشور از سوی کمیته داوران جشنواره علوم و تحقیقات پزشکی رازی شایسته دریافت جایزه بخش ابداعات و اختراعات این جشنواره شناخته شود.

مصطفی تقی پور افزود: دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی  دراین جشنواره با اهدای  لوح سپاس از تلاش محققان شرکت دانش بنیان «مدفناوران پلاس »  سازنده اولین  دستگاه سونوگرافی دارای هوش مصنوعی تجلیل به عمل آورد.  

وی بیان داشت : نتایج این جشنواره امروز اعلام و جوایز آن اهدا شد.

دستگاه سونوگرافی دارای هوش مصنوعی چندی پیش در آیین  «پویش ره سلامت» که از طریق ویدیو کنفرانس با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، در استان البرز رونمایی شد.

همچنین این پروژه  امسال برنده جایزه فناوری منتخب بیست و یکمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران کشور شد و از سوی  معاون اول رییس جمهوری و وزیر علوم ،تحقیقات وفناوری  از آن تجلیل شد.

این  محصول تولیدی به صورت اکوکاردیوگرافی است که برای اولین بار در ایران بومی‌سازی و ساخته شده و با به کارگیری هوش مصنوعی جزو دستگاه‌های مطرح  در دنیا است.

همچنین  این دستگاه اکنون در مرحله اخذ مجوزی برای صادرات ( EC ) است که به گفته تقی پور کشورهای ترکیه،‌ اتریش، ‌پاکستان ، افغانستان و لهستان  با دایرکردن دفاتر نمایندگی فروش داخلی این محصول را از ایران خریداری خواهند کرد.

 دستگاه سونوگرافی شرکت «مدفناوران پلاس »  با توجه به نوآوری در فناوری آن مورد استقبال کشورهای پیشرفته جهان قرار گرفته است.

 بیست وششمین جشنواره بین المللی تحقیقاتی علوم پزشکی رازی آبان ماه سال جاری با هدف تجلیل و تکریم  محققان و نوآوران ایرانی مقیم داخل و خارج از کشور در عرصه پزشکی توسط وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی فراخوان  داده شد   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها