نخستین جشنواره کالاهای فرهنگی خراسان شمالی برگزار می‌شود

بجنورد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: نخستین جشنواره کالاهای فرهنگی استان همزمان با ششمین جشنواره کالاهای فرهنگی کشور برگزار می‌شود.

 حسین فرخنده روز دوشنبه در حاشیه آیین رونمایی از پوستر نخستین جشنواره کالاهای فرهنگی خراسان شمالی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جشنواره با هدف رونق کسب و کارهای فرهنگی به ویژه کسب و کارهای نوپایه با اتکا به پتانسیل های بومی، کاربردی کردن بوم فرهنگ استان برای افراد جامعه، شناساندن عمیق تر ظرفیت های بومی و محلی در حوزه فرهنگ و پتانسیل های موجود در آن، کمک به شناسایی بازارهای پنهان در حیطه محصولات و خدمات فرهنگ بومی در این استان برگزار خواهد شد.  
فرخنده گفت: بخش های این جشنواره شامل کسب و کارهای فرهنگی نوپا، نوشت افزار، عروسک و اسباب بازی و هدایای فرهنگی است.
وی افزود: شرکت کنندگان باید محصولات و خدمات فرهنگی در بخش های ذکر شده را با نگاهی به بوم فرهنگ خراسان شمالی طراحی و تولید کنند.
وی با اشاره به این که علاقه مندان برای ارسال آثار خود در بخش های ذکر شده تا ۲۶ بهمن ماه امسال مهلت دارند، گفت: متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۳۵۴۰۳۲۲۳۷ تماس حاصل کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: داوری آثار ۳۰ بهمن ماه و اهدای جوایز برگزیدگان ۶ اسفندماه سال جاری انجام خواهد شد.
 این جشنواره به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و مشارکت اداره کل مجامع تشکل ها و فعالیتهای فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خراسان شمالی و موسسه فرهنگی و هنری سپهر سرمد بجنورد برگزار می شود.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها