فرماندار دلفان: رسیدن به توسعه پایدار نیازمند تقویت فرهنگ است

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار دلفان گفت: رسیدن به توسعه پایدار در هر جامعه و سرزمینی نیازمند توجه و تقویت حوزه فرهنگ است.

نوراالدین درمنان روز دوشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان دلفان افزود: زیربنای پیشرفت این شهرستان، ارتقای حوزه فرهنگی است زیرا در هر زمینه‌ای که ورود پیدا کنیم، با مسایل فرهنگی روبه‌رو می‌شویم.

وی ادامه داد: برای پیشرفت این شهرستان باید فرهنگ جامعه را توسعه داد، زیرا در زمان حاضر همه نگاه‌ها در مقوله توسعه به طور کامل متوجه بخش دولتی است و مردم کمتر آن را دنبال می‌کنند.

وی با اشاره به افزایش اعتبارهای حوزه فرهنگی دلفان تاکید کرد: تقویت تشکل‌های اجتماعی و هدایت آنها در جهت دنبال کردن خواسته‌های بخش‌های مربوطه باید در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار دلفان با تاکید بر لزوم مشارکت صنف‌ها، انجمن‌های مردم نهاد، هنرمندان و صنعت‌گران برای توسعه شهرستان از جمله در حوزه فرهنگی سوای اعتبارهای دولتی، بیان کرد: مناسبت هفته فرهنگی فرصت مناسبی برای شناساندن توانمندی‌ها در زمینه‌های گوناگون است و باید در برنامه‌ها فرهنگ و هویت بومی به نسل جدید ارائه شود.
وی ادامه داد: فقر، اعتیاد، طلاق، همسر آزاری و بسیاری از جرایم تازه که با گسترش فضای مجازی در جامعه به وجود آمده و معضل جدی است که باید برای چاره جدی برای آنها اندیشیده شود. 
درمنان اضافه کرد: دستگاه های متولی و سازمان های مردم نهاد باید با استفاده از ابزارها و ظرفیت های مختلف نسبت به آماده سازی مردم تلاش کنند و به تشکیل جلسه و صورتجلسه بسنده نکنند.
فرماندار دلفان نقش سازمان های مردم نهاد را در این راستا مهم دانست و گفت: سازمان های مردم نهاد در این زمینه می توانند اصلی ترین نقش را ایفا کنند و باید در کمیته های تخصصی حضور فعال داشته باشند.
وی تاکید کرد: باید تمامی ادارات و دستگاه های شهرستان کمیته های تخصصی فرهنگی و اجتماعی را با استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد تشکیل دهند و سپس مصوبه کمیته ها در جلسه کارگروه بررسی شود.

امام جمعه نورآباد یادآور شد: پیشروی یک جریان فرهنگی درست بشکل قوی نیازمند استمرار و تکرار فراوان است.

حجت الاسلام محمد یوسف خانی افزود: ‌تقویت موضوعات دینی و اخلاقی نیازمند تبلیغ از روی اخلاص است، ولو آنکه یک تبلیغ کوچک انجام باشد.

وی بیان کرد: با همدلی و همراهی بهتر و بیشتر از ظرفیت های دستگاه های شهرستان و برنامه ریزی برای استفاده بهتر از ظرفیت شورای فرهنگ عمومی در راستای رفع مشکلات مردم می توانیم اقدام جدی و درست انجام دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها