۲۲ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۵
کد خبرنگار: 1010
کد خبر: 84181930
۱ نفر

برچسب‌ها

۲۶ مورد جدید کرونا در شمال اصفهان شناسایی شد

کاشان - ایرنا - ۲۶ مورد جدید ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، نطنز و اردستان در شمال استان اصفهان شناسایی شد.

به گزارش ایرنا، از مجموع آزمایش‌های تشخیص بیماری کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در منطقه شمال استان اصفهان، نتیجه ۲۳ نفر در کاشان و آران و بیدگل و سه نفر در اردستان مثبت اعلام شد و نطنز نمونه مثبتی نداشت.

اکنون وضعیت کرونایی چهار شهرستان کاشان، آران و بیدگل، اردستان و نطنز زرد است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان روز دوشنبه گفت: از روز گذشته تاکنون ۱۶ بیمار جدید حاد تنفسی با سن ۱۷ ماه تا ۸۰ سال در مرکزهای درمانی کاشان و آران و بیدگل بستری شدند که ۹ نفر از این بیماران در کاشان و هفت  نفر در آران و بیدگل تحت درمان قرار گرفتند.

مریم امیدی افزود: اکنون ۷۵ بیمار حاد تنفسی در مرکزهای درمانی کاشان و آران و بیدگل بستری هستند که ۲۳ نفر آنان در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته یک زن ۴۲ ساله به دلیل بیماری حاد تنفسی در یکی از مرکزهای درمانی شهرستان کاشان جان باخت.

به گفته وی، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا امروز ۱۱۹ هزار و ۱۵۷ نفر به مرکزهای بستری، تشخیص سرپایی و درمانی کاشان و آران و بیدگل مراجعه کردند و هشت هزار و ۱۲۷ نفر بیمار حاد تنفسی نیز از بیمارستان‌های این شهرستان‌ها مرخص شدند.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

روابط عمومی شبکه بهداشت نظنز نیز اعلام کرد: اکنون ۱۰ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های خاتم الانبیا نطنز، فاطمیه بادرود و دیگر مرکزهای درمانی این شهرستان بستری هستند.

همچنین حسن ذبیحی مدیر مرکز بهداشت اردستان با بیان اینکه تاکنون یک‌هزار و ۲۰۷ بیمار کووید ۱۹ با بهبودی، از بیمارستان ترخیص شده‌اند، گفت: از مجموع سه هزار و ۷۰۵  آزمایش تشخیص کووید ۱۹، یک‌هزار و۴۰۲ نفر مثبت اعلام شده است.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست ‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست ‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی، به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان واقع شده است.

شهرستان اردستان هم با بیش از ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان و شهرستان نطنز با ۴۷ هزار نفر جمعیت در فاصله نزدیک به ۱۲۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها