زیارت عتبات عالیات برای زائران تسهیل شود

تهران - ایرنا - نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بر ضرورت استفاده از زیرساخت‌های موجود در عتبات عالیات برای تسهیل زیارت زائران تاکید کرد. 

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب این مطلب را در نشست شورای هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که با مدیرعامل شرکت مهر و ماه و رییس سازمان حج و زیارت برگزار شد، عنوان کرد.

در ابتدای این جلسه مدیرعامل شرکت مهر و ماه گزارشی از فعالیت ها و سرمایه گذاری های این شرکت در شهرهای زیارتی درعتبات عالیات ارائه کرد.
شرکت مهر و ماه با مشارکت بانک ها و سرمایه گذاران داخلی و عراقی در راستای سیاست های سازمان حج و زیارت برای فراهم کردن امکانات مناسب در جهت تسهیل اسکان زائران درعتبات عالیات راه اندازی شده است.  
محمد حسین ترابی زاده مدیرعامل شرکت مهر وماه با اشاره به سرمایه گذاران ایرانی و عراقی هتل بین المللی کوثر و قصرالجنان در نجف اشرف، از تجهیز 95 درصد هتل کوثر و آمادگی برای پذیرایی از زائران در صورت راه اندازی سفرهای زیارتی به عتبات عالیات خبرداد.

علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت نیز از گسترش فعالیت های این شرکت با جذب  سرمایه گذاری های جدید استقبال کرد.

نواب نیز خاطرنشان ساخت: مدیریت بهره برداری و منافعی که با برنامه ریزی مناسب از اینگونه فعالیت ها حاصل خواهد شد از جمله راهکارها برای تسهیل زیارت زائران ایرانی است.
رئیس سازمان حج و زیارت همچنین به برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق در روزهای آینده در ایران اشاره کرد و از رایزنی با طرف های عراقی در خصوص امکان از سرگیری مجدد سفرهای زیارتی به عتبات عالیات و سفر زائران عراقی به کشورمان خبر داد.
رشیدیان گفت: سازمان حج و زیارت دراین خصوص با وزارتخانه های بهداشت و کشور نیز درحال رایزنی است تا در صورت موافقت طرف های ذی ربط ایرانی و عراقی مقدمات اعزام زائران به عتبات را به صورت محدود فراهم کند.
این جلسه با گزارش آقای مهران فرشید مدیرکل دفتر طرح و برنامه و فناوری اطلاعات سازمان حج و زیارت از اقدامات صورت گرفته برای احداث بنای یادمان شهدای مکه مکرمه و منا در بهشت زهرا(س) و آخرین وضعیت شرکت تعاونی مصرف کارکنان این سازمان ادامه یافت.
حجت الاسلام والمسلمین نواب و آقای رشیدیان نیز تاکید کردند: طبق مصوبات قبلی، زمینه عضویت همه کارکنان و بازنشستگان سازمان حج وزیارت و بعثه مقام معظم رهبری در این شرکت هر چه زودتر باید فراهم شود. 

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با برشمردن مناسبت های اخیر، به فرارسیدن ایام فاطمیه اشاره کرد و به بیان روایتی از آن حضرت درباره سخنان پیامبر اکرم (ص) و ارزش آن پرداخت. 
وی با اشاره به عبارت «من کان یومن بالله و الیوم الاخر فلیقل خیرا او یسکت - هر کس به خدا و روز قیامت ایمان دارد، باید سخن حق بگوید یا سکوت کند از رسول اکرم (ص) " افزود: انسان باید قبل از هر اظهارنظر و بیان هر سخنی، آن را بسنجد و ارزش گذاری کند و تا درآن خیری نباشد سخن نگوید. 
نواب گفت:‌ مهم است که انسان طرفدار سخن حق باشد اما نیاز نیست همه آنچه را که سخن حق می داند، بیان کند مگر آن که در آن خیری نهفته باشد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha