۲۲ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۶
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 84181904
۰ نفر

برچسب‌ها

کشف بیش از یک تن مواد مخدر در تهران

تهران-ایرنا- رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت از اجرای طرح های امنیت محله محور و ظفر خبر داد و گفت: بیش از یک تن مواد مخدر کشف و سه هزار و ۹۱۶ قاچاقچی در ۲۰ روز گذشته دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا از پلیس تهران، سرهنگ عبدالوهاب حسوند روز دوشنبه گفت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و برخورد با هنجارشکنان جامعه، طرح امنیت محله محور پس از برگزاری جلسه توجیهی برای کارکنان و شناسایی مناطق جرم خیز و آلوده  با اقتدار کامل در چندین مرحله در سطح شهر تهران به ویژه مناطق مرکزی  پایتخت به اجرا درآمد.

وی با اشاره به اینکه تیم های عملیاتی پایگاه های پلیس‌ مبارزه با مواد مخدر فاتب در خلال اجرای طرح های امنیت محله محور و طرح ظفر طی ۲۰ روز گذشته موفق به دستگیری تعداد ۲۹ قاچاقچی، ۲هزار و ۱۸۸ نفر خرده فروش و توزیع کننده مواد مخدر و یک هزار و ۶۹۹ معتاد متجاهر در شهر تهران بزرگ شدند، اظهار داشت: در این رابطه یک تن و ۴۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر نیز از سوداگران مرگ کشف شد.

 رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت اذعان داشت: در این راستا ۱۶۲ دستگاه خودروی سبک و سنگین و ۴۴دستگاه موتورسیکلت توقیف و با دستور قضائی به پارکینگ منتقل شد.

وی در اظهار داشت: اجرای طرح امنیت محله محور با هدف برقراری نظم و امنیت پایدار به صورت مستمر در سطح شهر تهران اجرا خواهد شد.

دستگیری عاملان فروش سلاح شکاری در فضای مجازی

 رئیس پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از انهدام شبکه پنج نفره خرید و فروش سلاح شکاری غیرمجاز خبر داد و گفت: این اقدام در فضای مجازی در شهرستان ملارد شناسایی شد.

سرهنگ نجم الدین رشیدی بیان داشت: ۲۱ دی ماه خبری از سوی پلیس امنیت عمومی شهرستان ملارد مبنی بر فعالیت سازمان یافته افرادی در فضای مجازی پیرامون خرید و فروش سلاح و مهمات شکاری به پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ اعلام و گزارش اولیه نشان از این داشت، تعدادی از افراد با تشکیل باندی در حال خرید و فروش اسلحه می باشند و از مدت ها قبل تحت تعقیب این پلیس هستند که موضوع به صورت مشترک در دستور کار قرار گرفت.

وی عنوان کرد: پس از انجام بررسی های اولیه و شناسایی هویت و مخفیگاه اعضای این شبکه، نتیجه تحقیقات در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و دستور  بازداشت تمام اعضای این شبکه صادر شد.

رئیس پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی تهران ابراز داشت: در رصد های اطلاعاتی مشخص شد ساعت ۰۲:۳۰ بامداد امروز یکی از اعضای این باند تعدادی اسلحه شکاری را با یک دستگاه خودروی ۴۰۵ در معیت  سه دستگاه خودرو سواری  ۴۰۵ و پژو پارس که از استان های غربی کشور تهیه کرده و به شهر تهران وارد و قصد تخلیه در مخفیگاهشان را دارد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در ادامه بررسی های پلیسی، محل تخلیه محموله اسلحه شناسایی شد، تصریح کرد: تیم های مشترکی به مخفیگاه متهمان در حوالی  جنوب غرب تهران اعزام و موفق شدند در یک عملیات مشترک هر چهار دستگاه خودروی متهمان  را توقیف و در بررسی بیشتر  ۶ قبضه سلاح شکاری کشف کنند.

سرهنگ رشیدی با بیان اینکه که در این عملیات چهار راننده خودرو و متهم اصلی دستگیر شدند، افزود: با انتقال متهمان به پایگاه پنجم پلیسی آگاهی مشخص شد که  تعدادی اسلحه در محل دیگری در محدوده نوروزآباد  مخفی شده است و تیمی از ماموران به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند در بازرسی از این مکان سه قبضه سلاح شکاری و ۲۳ فشنگ کشف کنند.

این مقام انتظامی افزود: با اعتراف صریح متهمان به بزه انتسابی، پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها