هیات تجاری و فناور ایران به سرپرستی ستاری به ونزوئلا می‌رود

تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در راس هیاتی تجاری و فناور عازم ونزوئلا می‌شود تا بازار این کشور به روی محصولات دانش‌بنیان گشوده شود.

به گزارش روز دوشنبه از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری دوم اسفندماه به کشور ونزوئلا سفر می‌کند. در این سفر یک هفته‌ای یک هیات تجاری و فناور ستاری را همراهی می‌کند.

برگزاری نشست تجاری و فناوری ایران و ونزوئلا و برپایی نمایشگاه اختصاصی محصولات دانش‌بنیان از جمله برنامه‌های درنظر گرفته شده برای این سفر است.

در این سفر که به همت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه‌ریزی شده، قرار است شرایط برای توسعه روابط علمی و فناورانه میان ایران و ونزوئلا بررسی و فراهم شود.

ونزوئلا کشوری در سواحل شمالی آمریکای جنوبی است. صنعت نفت بر اقتصاد ونزوئلا حکومت می‌کند. نفت یک سوم تولید ناخالص داخلی و ۸۰ درصد صادرات این کشور را تشکیل می‌دهد و نیمی از در آمد دولت وابسته به این صنعت است.

ونزوئلا یکی از پنج کشور بنیانگذار اوپک است. بازار این کشور نفت‌خیز ظرفیت بالایی برای استفاده از فناوری‌ها و محصولات دانش‌بنیان دارد. به همین دلیل استفاده از این فرصت می‌تواند، بازار صادرات ایران را به این کشور رونق دهد.

شرکت‌های فناور، دانش‌بنیان و خلاقی که می‌خواهند از این فرصت استفاده کنند تا ۳۰ دی‌ماه فرصت دارند برای ثبت‌نام به آدرس اینترنتی www.tesc.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش