معاون فرماندار قشم: هزینه حمل و نقل مرغ بر عهده مصرف کننده نیست

قشم- ایرنا: معاون برنامه ریزی فرمانداری شهرستان قشم گفت: هزینه حمل و نقل مرغ از سایر استان‌ها به استان هرمزگان بر عهده مصرف کننده نیست و این هزینه باید توسط فروشندگان پرداخت شود.

فاروق رحیمی روز دوشنبه در جلسه فوق العاده ستاد تنظیم بازار شهرستان قشم گفت: با توجه به تامین مرغ مصرفی استان از طریق مرغداری‌های مستقر در هرمزگان، پرداخت هرگونه هزینه اضافی حمل و نقل مرغ نباید بر نرخ مصوب مرغ تاثیر بگذارد.

وی ادامه داد: در مذاکره با مرغداری‌های استان هرمزگان مشخص شد که محدودیتی برای تامین این محصول در استان وجود ندارد.

معاون فرماندار قشم تصریح کرد: مرغداری ها بر اساس ثبت سفارش اقدام به جوجه ریزی و تامین تقاضا می کنند و از این رو عاملان توزیع مقدار مورد نیاز فروش خود را باید از قبل اعلام کنند.

وی اظهار کرد: همه عاملان و توزیع کنندگان موظف به عرضه محصول با قیمت مصوب هستند و درصورت مشاهده هرگونه تخلف، با متخلفان برخورد جدی صورت می‌گیرد.

رحیمی تاکید کرد: هیچگونه کمبودی در تامین کالاهای اساسی شهرستان قشم وجود ندارد و ثبات و آرامش بازار با همکاری قشموندان ممکن است.

روزانه ۱۵ تا ۱۷ تُن مرغ، وارد شهرستان قشم شده و توسط فروشگاه‌های مجاز با نرخ مصوب دولتی در اختیار مردم قرار داده می‌شود.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت و به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها