رییس بنیاد مستضعفان: مردم کردستان سزاوار بیشترین خدمت‌ها هستند

سنندج‌ - ایرنا - رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه کردستان مردمی مهربان، مهمانواز، خونگرم و ساده زیست دارد گفت: مردم کُرد حق بزرگی بر گردن انقلاب دارند و باید بیش از گذشته به مناطق مختلف این استان رسیدگی شود.

به گزارش ایرنا، پرویز فتاح روز دوشنبه در جریان افتتاح ۲ طرح‌ پشرفت آبادانی در روستای بوریدر بخش مرکزی سروآباد با بیان اینکه قبلا به کردستان آمده‌ام و هر بار با وضو به این استان قدم می‌گذاشتم، افزود: امروز هم با وضو به کردستان سرزمین مجاهدت‌های خاموش می‌آمده‌ام.

وی به مردم روستای بوریدر قول داد ساماندهی همه معابر روستا در قالب طرح پیشرفت و آبادانی این بنیاد تداوم خواهد داشت و  هماهنگی‌های لازم برای سنگ فرش جاده ورودی و جاده منتهی به زمین فوتبال چمن مصنوعی روستا نیز انجام می‌شود.

فتاح اظهار داشت: بازسازی و ترمیم مسجد ، اهدای هدیه به همه ۳۰۰ خانوار روستا با کمک استانداری کردستان و  هدایت فاضلاب روستا (احداث سبتیک) از دیگر طرح‌هایی است که در این روستا از سوی بنیاد مستضعفان پیگیری می‌شود.

وی تاکید کرد: اجرای طرح هدایت فاضلاب روستا نیاز به مشارکت مردمی یا دولتی دارد و اجرای آن هم به صورت کاملا فنی و با نظارت اداره آب و فاضلاب انجام خواهد ‌شد.

دیوار حایل جاده اصلی روستای بویدر سروآباد به طول یک هزار و ۶۰۰ متر و چمن مصنوعی این روستا از سری طرح‌های پیشرفت و آبادانی است ۹۰۰ میلیون تومان برای اجرای آن هزینه شده  و ۴۰۰ میلیون تومان دیگر نیز به مرور برای تداوم دیوار حایل هزینه خواهد شد.

در ایین بهره برداری از این طرح رییس بنیاد علوی، نماینده شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان و فرماندار سروآباد حضور داشتند.

بنیاد مستضعفان از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۵۵۰ میلیارد ریال در ۸۵ پروژه و برنامه‌های عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در این شهرستان هزینه کرده است.
۳۱ شهرستان در کشور به عنوان شهرستان‌هایی که از محرومیت برخوردارند توسط بنیاد علوی از زیر مجموعه‌های بنیاد مستضعفان انتخاب شدند تا با اجرای طرح‌های مختلف، محرومیت را در این مناطق کاهش دهند، یکی از این شهرستان‌ها، سروآباد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها