معتادان متجاهر در سیستان و بلوچستان جمع‌آوری می‌شوند

زاهدان‌- ‌ایرنا- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان گفت: ۷۵۰ معتاد متجاهر در شهرستان این استان به منظور اصلاح چهره شهر و بازپروری آنان جمع‌آوری می‌شوند.

به گزارش ایرنا علی زندی روز دوشنبه در نشست مشترک با مسوولان سازمان‌های مردم نهاد زاهدان اظهارداشت: خانه سمن‌ها در سالجاری در جریان سفر دبیرکل شورای مبارزه با موادمخدر در مکانی متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر ساخته شد و امید است تا مدیران سازمان‌های مردم نهاد خانه‌سمن‌ها را به عنوان مرکزی متعلق به خودشان در نظر گیرند تا خروجی آن امر مبارکی در حوزه مواد مخدر باشد.

وی افزود: ۹ ماهه سالجاری افزون‌بر ۲۹۱ تن ماده مخدر در سیستان و بلوچستان کشف شده که ۴۸ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته که این امر نشان از تلاش و جانفشانی نیروهای نظامی و انتظامی در این حوزه است. 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تشکل‌ها حلقه واسط بین مردم و دولت‌اند گفت: این افراد به بهترین نحو ممکن می‌توانند در سیاست‌های دولت در حوزه مبارزه با موادمخدر تاثیر داشته ‌باشند.

وی اظهارداشت: در مورد استفاده از سمن سرا نیازی به نامه نگاری اداری ندارد و با هماهنگی دبیر کمیته توسعه و مشارکت‌های سازمان‌های مردم نهاد به راحتی این مکان در اختیار سمن‌ها قرار می‌گیرد.

زندی افزود: ۵۰ معتاد متجاهر زن و ۳۰۰معتاد متجاهر مرد در زاهدان جمع آوری شدند که همچنان این طرح در حال انجام است.

دبیر کمیته توسعه و مشارکت‌های سازمان‌های مردم نهاد سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: طرح‌ها و برنامه‌های سازمان‌های مردم نهاد با عنوان یاریگران زندگی مطرح است.

ریگی با بیان اینکه هدف از این طرح‌ها کنترل و کاهش مصرف مواد مخدر است اظهارداشت: طرح‌ها بر اساس نیازسنجی و امکان‌سنجی بررسی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد ما در فعالیت‌ها، وبرنامه‌ها اجتماع‌محور و پیشگیرانه است و اعتبار در نظر گرفته شده بر اساس نیازسنجی و همچنین تعداد افراد تحت پوشش در نظر گرفته می‌شود و به صورت تقریبی سقف اعتبارات تا ۱۵میلیون تومان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها