اعضای باند قاچاق سلاح غیرمجاز در ایلام دستگیر شدند

ایلام - ایرنا - فرمانده انتظامی ایلام گفت: اعضای باند سه نفره قاچاق سلاح غیرمجاز با ۹۰ قبضه در ایلام دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس ایلام، سرهنگ دلاور القاصی مهر روز دوشنبه اظهار داشت: خرید و فروش هرگونه سلاح چه در فضای مجازی و چه حضوری طبق قانون ممنوع است و پلیس برابر وظیفه که قانون گذار برای آن تعیین کرده قاطعانه برخورد خواهد کرد.

وی یادآور شد: ماموران انتظامی استان با اشرافیت اطلاعاتی باند سه نفره‌ای را که در امر تهیه و توزیع سلاح و مهمات غیرمجاز در ایلام فعالیت داشتند، شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کرد.

فرمانده انتظامی ایلام در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات پلیس استان در راستای مقابله با تهیه و توزیع سلاح غیرمجاز اشاره کرد و گفت: برای برخورد با این پدیده در سطح جامعه، پلیس استان با تلاش جهادی و شبانه روزی خود موفق شد در دیماه امسال ۹۰ قبضه سلاح را کشف کند.

سرهنگ القاصی مهر با بیان اینکه طی این مدت بیش از ۲ هزار قلم مهمات نیز کشف و ضبط شده است، افزود: برای اجرای طرح‌های مبارزه با سلاح و مهمات غیرمجاز، ۸۹ متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی و در راستای مطالبه مردمی تحویل مراجع قضایی شدند.

وی با اشاره به اینکه رضایت مندی مردم از اولویت های اصلی پلیس است، یادآور شد: ما خادم مردم هستیم و به این خدمت گذاری مردم افتخار می کنیم ، لذا نیروی انتظامی برای برقراری امنیت پایدار نیز نیازمند حمایت و پشتیبانی شهروندان است.

فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به اینکه یکی از ابزارهای مخل نظم و امنیت اجتماعی ، قاچاق سلاح و مهمات است، تاکید کرد: امنیت و آرامش مردم استان خط قرمز پلیس بوده و نیروی انتظامی با کسانی که از این خط قرمز عبور کنند، برابر قانون و در راستای مطالبه به حق مردم قاطعانه برخورد خواهد کرد.

سرهنگ القاصی مهر با بیان به اینکه نیروی انتظامی در خط مقدم مبارزه با مخلان نظم و امنیت قرار دارد، اضافه کرد: موضوع قاچاق سلاح ومهمات یک معضل اجتماعی است و پلیس اجازه نمی دهد افراد فرصت طلب، سودجو و قانون گریز آرامش روانی جامعه را خدشه دار کنند.

وی ادامه داد: پلیس با عاملان خرید و فروش سلاح و دارندگان سلاح‌های غیرمجاز برخورد جدی خواهد داشت و در این امر مصمم است تا محیط را برای متخلفان ناامن و برای آحاد مردم امن کند.

فرمانده انتظامی ایلام قدردانی از همراهی و مشارکت خوب مردم با پلیس و همچنین از تلاش دستگاه قضایی نیز در راستای پشتیبانی از ماموریت‌های انتظامی استان تقدیر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha