فرماندارگناوه : همگان در قطع زنجیره کرونا احساس مسئولیت کنند

گناوه - ایرنا - فرماندارگناوه گفت: همه باید با احساس مسئولیت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تلاش کنیم وضعیت رنگ آبی کرونایی شهرستان تداوم یابد تا به نمودار پایین‌تر رنگ‌بندی و وضعیت مطلوب‌تری دست یابیم.

به گزارش ایرنا، غلامرضا مهرجو روز دوشنبه در جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان گناوه افزود:  باتوجه به اینکه عادی انگاری و غفلت از وضعیت  کرونا دوباره ما را وارد سیر صعودی ابتلا به این بیماری  خواهد کرد، از عموم مردم انتظار می‌رود همچنان پروتکل‌ها را با حساسیت رعایت کنند.

وی اظهارکرد: آسیب پذیری و انتقال راحت زنجیره این بیماری در شهرستان در مقایسه با نقاط دیگر استان به دلیل تردد و رفت و آمد مسافران و گردشگران بیشتر است و نیاز است با وسواس و دقت بیشتر با این قضیه موضوع برخورد کرد.

فرماندارگناوه گفت: با وضعیت آبی اعلام شده برای شهرستان، فعالیت تمام مشاغل، صنوف، فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی و مذهبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آزاد است که برای تداوم این روند تمام قشرها باید نسبت به موازین بهداشتی پایبند باشند.

وی افزود: درحالیکه شهرستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد اما آمار جدید یک هفته اخیر شبکه بهداشت و درمان نشان می‌دهد نتیجه تست تشخیص از افراد ۲۵ درصد مثبت و روند بستری در بیمارستان رو به رشد بوده است و این نگران کننده است.

مهرجو  گفت: در ۲ ماه بهمن و اسفند این نگرانی وجود دارد  باتوجه به وجود  پنج هزار و ۵۰۰ واحد صنفی به غیر از رستوران‌ها و فست‌فودها، رنگ آبی شهرستان به زرد و نارنجی تبدیل شود و مجبور شویم دوباره سازوکار تعطیلی و اعمال محدودیت‌ها ایجاد و صنف‌ها دچار آسیب شوند.

فرماندار گناوه با اشاره به طرح شهید سلیمانی بیان کرد: این طرح در کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا نقش اثرگذاری داشته است که اگر باقوت همچنان تداوم داشته باشد تاثیر خاص خود را به دنبال دارد.

وی گفت: علاوه بر استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی قشرهای مختلف، برنامه‌های تجمعی در هر قالبی که قرار است برگزار شود، باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد.

مهرجو افزود:  باوجود شرایط سخت اقتصادی، درجه بیمارستان گناوه براساس ارزیابی کارشناسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۲ به یک ارتقا پیدا کرده است و این موفقیتی برای شهرستان است تا  خدمات بهتری به مردم ارایه شود.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر دروضعیت آبی کرونایی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها