اشیاء تاریخی مربوط به دوره هخامنشی و قاجاریه در پاکدشت کشف شد

تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی شهرستان پاکدشت گفت: ۱۴۵ قطعه اشیاء عتیقه مربوط به دوره هخامنشی و قاجاریه در این شهرستان کشف شد.

سرهنگ رضا علی بخشی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت:ماموران پلیس امنیت و یگان امداد شهرستان پاکدشت در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت فردی در امر خرید و فروش اشیاء عتیقه ، رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به مشخصات ارائه شده از این افراد و با انجام اقدامات اطلاعاتی، گشت زنی هدفمند و شناسایی محل تردد ،خودروی این افراد در محور اصلی امام رضا(ع)  شناسایی و با دستور پلیس متوقف شد.
وی تصریح کرد: در بازرسی صورت گرفته از خودروی این افراد، ۱۴۵قطعه اشیاء تاریخی شامل ، اشیاء مسی و برنز، سرپیکان هخامنشی ، انگشتری مهری وحلقه ای برنزی و مسی و چاقوی فلزی دسته تزئینی ازجنس استخوان کشف شد که بر اساس اعلام نظر کارشناسان میراث فرهنگی، قدمت این اشیاء مربوط به دوره‌های هخامنشی و قاجاریه است.
علی‌بخشی ارزش این اشیاء تاریخی را بیش از ۴ میلیارد ریال اعلام کرد.
فرمانده انتظامی پاکدشت گفت : در این عملیات دو نفر متهم دستگیر و یک دستگاه خودروی سمند توقیف و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع محترم  و معرفی متهمین به مراجع محترم قضایی شد.
وی افزود: نیروی انتظامی با جدیت با هرگونه قاچاق اشیاء عتیقه که ضربه سنگینی به فرهنگ کشور وارد می کند به شدت برخورد کرده و از شهروندان انتظار می رود به محض دریافت اینگونه اخبار موضوع را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها