هیات‌های اندیشه‌ورز مشارکت سیاسی شهروندان را هموارتر کنند

همدان- ایرنا- فرماندار بهار گفت: هیات های اندیشه ورز جوان به عنوان یکی از بازوان مشورتی دولت، مسیر مشارکت سیاسی و اجتماعی شهروندان را هموارتر کنند.

احسان قنبری روز دوشنبه در نشست دبیران کارگروه و اعضای هیات اندیشه ورز جوان شهرستان بهار با اشاره به این که هیات های اندیشه ورز جوان در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری راه اندازی شده است، اظهار داشت: یکی از مهمترین وظایف این هیاتها احصا و شناخت راههای تقویت مشارکت مردم در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی است.  

وی افزود: هیات‌های اندیشه ورز که در پنج کارگروه تخصصی حوزه بندی شده اند، می توانند با جذب و همکاری با فرهیختگان دانشگاهی و حوزوی و نخبگان جامعه، زمینه توسعه شهرستان را در ابعاد اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی فراهم کنند.

قنبری با اشاره به برگزاری انتخابات پیش رو در خردادماه سال آینده، گفت: یکی از انتظارات این است که هیات های اندیشه ورز در کنار دولت و مجموعه های اجرایی و نظارتی، در چهارچوب قوانین و دستورالعمل ها، همراه و یاریگر دولت در برگزاری سالم انتخابات باشند.

وی ادامه داد: یکی از راههای مبارزه عملی با دشمنان، حضور پررنگ مردم در پای صندوق های رای است که فارغ از هر گرایش سیاسی و حزبی و شخصیت حقیقی و حقوقی منتخبان، سلامت انتخابات و برگزیده شدن اشخاص اصلح، مهم بوده که هیاتهای اندیشه ورز نقش مهمی در این راستا دارند.

فرماندار بهار در ادامه گفت: توجه نکردن به اقتضائات محلی و بی توجهی به فرایندهای نوسازی یکی از آسیب های توسعه در هر جامعه است که باید با رصد این آسیب ها نسبت به برنامه ریزی و اجرای طرح های فرهنگی و اجتماعی دقت داشت.

وی تاکید کرد: فعال تر شدن جلسات هم اندیشی کارگروه های تخصصی هیات اندیشه ورز در شهرستان، به عنوان یک ضرورت تلقی شود تا آنجا که با محوریت کارگروه ها، مسائل شهرستان بهار پس از رصد و پایش و آنالیز، برطرف شود. 

فرماندار بهار با قدردانی از وجود انگیزه و روحیه جهادی در هیات اندیشه ورز جوان شهرستان بهار، خواستار ارائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده از سوی دبیران و اعضای فعال کارگروه ها شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها