برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر عالمانه تدوین و تبیین شود

زنجان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان، گفت: برنامه هاتی گرامیداشت دهه مبارک فجر باید به صورت عالمانه، تدوین و تبیین شود تا بتواند نیازها و سوالات مردم را پاسخگو باشد.

خدابخش مرادی نافچی، روز دوشنبه در جلسه ستاد گرامیداشت دهه مبارک فجر که در استانداری زنجان برگزار شد، افزود: دهه فجر، فرصتی مناسب برای بسترسازی است تا مردم مشارکت فکری در تدوین و اجرای برنامه های ویژه این ایام الله داشته باشند.

وی با تاکید براینکه باید خدمات، برکات و ثمرات انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی باید به مردم عرضه شود، اظهار داشت: ارایه برنامه ها به مردم به ویژه نسل جوان باید به شکل هنرمندانه، تبلیغی و ترویجی باشد.  

مرادی افزود: رویکرد برنامه های دهه فجر ۹۹ به اقتضای نیاز امروز جامعه و همچنین هجمه بدخواهان و معاندین انقلاب و نظام باید در جهت اعتمادآفرینی، امید آفرینی، وحدت و انسجام در جامعه و تقویت روحیه نشاط و شادابی در بین مردم باشد.  

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره)، نهضت دینی، فرهنگی و توسعه خواه بود و حال دهه فجر فرصتی است تا با خدمات و اقدامات انجام شده بتوانیم آرمان انقلاب و امام و خدمات دولت و نظام را به شکل شایسته و بایسته در میان جامعه و مردم تبیین کنیم.  

مرادی با بیان اینکه بر امیدآفرینی در جامعه تسهیلگری در ارایه خدمات به مردم تاکید کرد و افزود: باید خدمات و اقدامات صورت گرفته به مردم به درستی بیان شود که این می تواند موجب تقویت انقلاب و نظام و اعتماد مردم به این نظام شود.  

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: به منظور مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا، لازم است اجرای برنامه های دهه مبارک فجر امسال به صورت مجازی برگزار شود و در این میان از دستگاه های فرهنگی انتظار می رود با جلب مخاطبین نوجوان و جوان، حداکثر بهره مندی را داشته باشند و نشاط و شادابی را به آنان هدیه دهند.  

مرادی افزود: با توجه به اینکه در شرایط کرونایی، نمی توانیم برنامه های تجمعی و تکثری داشته باشیم بنابراین بهتر است دستگاه های مربوطه، فضاسازی محیطی با رویکرد شادابی و نشاط ایجاد کنند.  

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان نیز با بیان اینکه برای گرامیداشت دهه مبارک فجر امسال برنامه های مختلفی تدارک دیده شده است،  گفت: با توجه به اهمیت این ایام الله، کارگروه های مشخصی به منظور تبیین برنامه ها و ارایه راهکارها و دستورالعمل ها شکل گرفته تا برنامه ها به شکل بهتری به مرحله اجرا درآید.

حجت الاسلام علی ناصر، افزود: عمده و اهم برنامه های ایام الله دهه مبارک فجر به خاطر مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، به صورت مجازی برگزار خواهد شد و امید است این بیماری منحوس تا دهه فجر امسال به صفر رسیده و وضعیت در شهرهای ایران و جهان سفید شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها