۱۰ نفر دیگر در استان همدان به کرونا مبتلا شدند

همدان- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت که با شناسایی ۱۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در بیمارستان‌های این استان به ۹ هزار و ۹۰۸ بیمار رسید.

دکتر «محمد طاهری» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۸ مورد بوده که از این تعداد ۳۰ فر در بخش عادی بستری شدند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: ۹ بیمار مبتلا به کووید 19 در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی استان بستری هستند که وضعیت جسمی ۳۴ بیمار  وخیم گزارش شده است.

طاهری ادامه داد: با فوت یک نفر دیگر از مبتلایان قطعی کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری از ابتدای همه گیری ویروس تاکنون در استان همدان به یک هزار و ۴۳۴ نفر رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۳۶۱، بهار ۵۶۴، تویسرکان ۶۱۰، رزن ۴۰۰، درگزین ۱۷۵، فامنین ۱۷۲ و کبودراهنگ ۶۲۶ نفر بوده است.

طاهری افزود: همچنین یک هزار و ۸۵۳ نفر در ملایر، یک هزار و ۱۰۵ در نهاوند و سه هزار و ۷۷۴ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.

وی با بیان اینکه ۲۶۸ نفر از بیماران بستری، افراد غیربومی و از خارج استان هستند توضیح داد: برخی از افرادی که به این استان مسافرت کرده بودند به علت ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های این استان بستریش ه و از خروج انها تا زمان بهبودی کامل و پیشگیری از انتقال ویروس به دیگر افراد جلوگیری شد.

به گزارش ایرنا و براساس اعلام استاندار همدان، سه شهرستان بهار، فامنین و اسدآباد در وضعیت آبی و هفت شهرستان دیگر استان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها