دارندگان سهام عدالت استان کرمانشاه در انتخابات هیات مدیره شرکت کنند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل اقتصاد و دارایی کرمانشاه اعلام کرد: افرادی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کرده‌اند، در انتخاب هیات مدیره شرکت سهامی عدالت استان شرکت کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امیر حمزه حیدریان روز دوشنبه در نشستی خبری که در اداره کل اقتصاد و دارایی استان برگزار شد، اظهارداشت: بیش از ۷۰۰ هزار نفر در کرمانشاه روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کرده اند.

وی افزود: برای مدیریت سهام عدالت این افراد شرکت سهامی عدالت کرمانشاه راه اندازی شده است که اکنون با هیات مدیره موقت فعالیت می کند.

مدیرکل اقتصاد و دارایی کرمانشاه با بیان اینکه متقاضیان حضور در هیات مدیره این شرکت نباید ارتباط کاری با دولت داشته باشند، توضیح داد: تمام افرادی که حداقل دارای مدرک لیسانس و سابقه فعالیت اقتصادی باشند می توانند برای حضور در هیات مدیره شرکت نام نویسی کنند.

حیدریان توضیح داد: دهم بهمن ماه مجمع نخست شرکت برگزار می شود و ۳۰ بهمن مجمع دوم برگزار خواهد شد تا هیات مدیره جدید بتواند روند فعالیت خود را آغاز کند.

وی افزود: این شرکت برای سرمایه گذاری سهام عدالت کرمانشاه در بخش های مختلف و افزایش ارزش سهام اعضا فعالیت خواهد کرد.

به گفته مدیرکل اقتصاد و دارایی کرمانشاه، افرادی که متقاضی حضور در انتخابات هیات مدیره و حضور در مجمع سالانه هستند باید در سامانه «ستان» نام نویسی کنند.

حیدریان پیش بینی کرد که حدود ۱۰۰ هزار نفر در انتخابات هیات مدیره شرکت مدیریت سهام عدالت استان کرمانشاه نام نویسی کنند.

وی همچنین گفت: افراد برای اطلاع از وضعیت مستقیم و غیرمستقیم بودن مدیریت سهام عدالت خود می توانند به سامانه ‌samanese.ir مراجعه کنند.

مدیرکل اقتصاد و دارایی کرمانشاه از صاحبان سهام عدالت خواست تا برای دریافت سود سهام، امکان خرید و فروش سهام و نیز شرکت در انتخابات هیأت مدیره حتما در سامانه سجام به آدرس www.sejam.ir ثبت نام کنند.

حیدریان تاکید کرد: در گذشته برای ثبت نام در سامانه سجام هزینه دریافت می شد اما الان ثبت نام رایگان است و افراد می توانند به راحتی بدون مراجعه حضوری از طریق گوشی هوشمندشان اقدام کنند.

وی به دلیل در پیش بودن انتخابات هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان تاکید کرد که تا پایان ماه جاری سهامداران باید در سامانه سجام ثبت نام کنند.

مدیرکل اقتصاد و دارایی کرمانشاه رتبه استان در ثبت نام سامانه سجام را پایین و ۲۲ کشوری اعلام کرد و گفت: هم اکنون بسیاری از کارگزاری ها و تعدادی از بانک های استان ثبت نام سامانه سجام را به صورت رایگان برای سهامداران انجام می دهند.

به گزارش ایرنا، براساس آنچه تاکنون اعلام شده است، ارزش روز شرکت سهام عدالت استان کرمانشاه ۱۱ هزار میلیارد تومان دارد که مدیران ارشد استانی به دنبال استفاده از آن برای توسعه و اشتغالزایی در کرمانشاه هستند

 یک میلیون و ۴۴۱ هزار نفر از مردم کرمانشاه سهامدار سهام عدالت هستند که معادل ۷۵ درصد جمعیت این استان است.

۵۳ درصد دارندگان سهام عدالت در استان کرمانشاه روش مستقیم و ۴۷ درصد روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند در حالی که متوسط کشوری این آمارها برای مستقیم ۴۱ درصد و برای غیرمستقیم ۵۹ درصد است.

کسانی نیز که هیچ روشی را انتخاب نکرده اند، روش غیرمستقیم برای آنها لحاظ شده است.