معاون وزیر ورزش: شرایط کرونایی کم‌تحرکی دانش‌آموزان را تشدید کرده است

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و توسعه ورزش قهرمانی گفت:  طبق پایش معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، جمعیت دانش‌آموزی چاق ۳ درصد بیشتر شده‌اند و اگر رفتار کم‌تحرکی ادامه یابد این افراد در میانسالی به طور قطع چاق خواهند بود.

به گزارش ایرنا، «سید عبدالحمید احمدی» روز دوشنبه در نشست شورای سیاستگذاری «طرح ملی نشاط» با محوریت رویداد ملی ورزش‌های الکترونیک افزود: برای رسیدن به اهداف این طرح باید ظرفیت‌های همه دستگاه‌ها، نهادها و بخش‌های مختلف را به کمک ورزش همگانی آورد تا بتوانیم یک کار بزرگ و تاثیرگذار انجام دهیم.

وی عنوان کرد: تمرکز این طرح روی ورزش‌های الکترونیک است. در شرایط فعلی جامعه با واقعیتی به نام ورزش‌های الکترونیک مواجه هستیم که روز به روز بر تعداد مخاطبان آن اضافه می‌شود. ضمن اینکه نهادهای بین‌المللی ورزش نیز این بخش را به رسمیت شناخته‌اند و برای آن فضای رقابت حتی در سطوح المپیک، بازی‌های یونیورسیاد و داخل سالن در نظر گرفته‌اند.

معاون وزیر ورزش گفت: جمعیت قابل توجهی به ورزش‌های الکترونیک مشغول هستند، طبق آمار ۲۰ میلیون کاربر آماتور و  سه میلیون کاربر حرفه‌ای در سراسر کشور داریم، اکثریت آنها را جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهند. طرح ملی نشاط برای اولین بار است که طراحی و برنامه‌ریزی شده و در تلاش است که فعالیت بدنی و ورزش‌های الکترونیک را با یکدیگر تلفیق کند.

احمدی به شرایط کرونایی کشور هم اشاره کرد و افزود: شرایط کرونایی کم‌تحرکی را تشدید کرده که طبق پایش معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش بر اساس مطالعات انجام شده، جمعیت دانش آموزان چاق ۳ درصد بیشتر شده‌اند و اگر این رفتار کم تحرکی ادامه داشته باشد این افراد در میانسالی قطعاً چاق خواهند بود و در معرض ابتلاء به بیماری‌های گوناگون قرار دارند.

معاون وزیر ورزش ادامه داد: بهتر است برای کرونا برنامه‌ریزی جدی‌تری داشته باشیم و بسترهای مشارکت در فعالیت بدنی از راه‌های گوناگون را فراهم کنیم. در این بخش مخاطبان باانگیزه و فعالی داریم که باید بتوانیم آنها را در برنامه‌ها مشارکت بدهیم تا در مسیر مد نظرما، به آنها کمک کنیم.

 

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha