توزیع ماهیانه ۳۵ هزار قرص نان در قوچان

مشهد- ایرنا- فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه قوچان گفت: در پویش نان مهربانی و در قالب طرح شهید سلیمانی ماهیانه ۳۵ هزار و ۵۹۵ قرص نان میان نیازمندان این شهرستان توزیع می‌شود.

سرهنگ دوم پاسدار علی زرقانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این طرح با کمک معتمدان، پایگاه‌های بسیج و مراکز نیکوکاری در ۱۱ محله حاشیه شهر قوچان ۲۸۵ خانوار نیازمند شناسایی شده‌اند که روزانه یک هزار و ۱۸۷ قرص نان میان آن‌ها توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود ۱۳ نانوایی برای این طرح در نقاط مختلف شهر انتخاب‌ شده‌اند، ادامه داد: ماهیانه حدود ۲۱۰ میلیون ریال در این زمینه هزینه می‌شود که تاکنون با کمک مردم و خیران ۹۰ میلیون ریال جمع‌ آوری‌شده و این کمک‌ها همچنان ادامه دارد.

فرمانده سپاه ناحیه قوچان با تأکید بر اینکه بر اساس اذعان بسیاری از متولیان حوزه بهداشتی اجرای طرح شهید سلیمانی در کاهش و کنترل بیماری کرونا مؤثر بوده است گفت: حمایت از نیازمندان یکی از مأموریت‌های این طرح است که در اجرای آن گروه‌های جهادی به کمک نیازمندان، مستمندان و بیماران می‌روند تا آنان در شرایط شیوع کرونا مجبور به حضور در جامعه و شهر نباشند.

وی نان را یکی از نیازهای ضروری یک خانواده دانست و افزود: طرح نان مهربانی فقط توزیع نان نیست بلکه با اجرای آن علاوه بر بازگشت امید به خانواده‌ها، اعتماد به‌ نظام و حاکمیت افزوده ‌شده و با مودت و مهربانی از بروز بسیاری از آسیب‌های روانی جلوگیری می‌شود.

شهرستان ۱۸۰ هزار نفری قوچان در ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها