۲۴ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۲
کد خبرنگار: 1367
کد خبر: 84181597
۲ نفر

برچسب‌ها

۵ حلقه چاه غیرمجاز در آران ‌و بیدگل مسدود شد

کاشان - ایرنا - رییس اداره منابع آب آران ‌و بیدگل گفت: حفاظت از سفره‌های آب‌ زیرزمینی در مناطق کویری ضرورت دارد و بر این پایه در سالجاری پنج حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان مسدود شد.

محمدرضا نرجسیان روز چهارشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه چاه‌های غیرمجاز شناسایی شده در بخش خدمات و کشاورزی بود، افزود: تعدادی چاه غیرمجاز در آران‌وبیدگل که بیشتر آنها در بخش صنعت و کشاورزی بوده شناسایی و اخطارهای لازم داده شده است.

رییس اداره منابع آب آران‌ و بیدگل از نصب ۱۵۰ کنتور حجمی هوشمند در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: تاکنون ۲۲۱ کنتور حجمی هوشمند در چاه‌های این شهرستان نصب شده است و نصب این کنتورها همچنان ادامه دارد.

وی خاطر نشان کرد: با نصب این تعداد کنتور و مسدود کردن چاه‌های غیر مجاز در سال جاری سه میلیون مترمکعب آب صرفه‌جویی شده است.

نرجسیان کنترل برداشت منابع آبی، اصلاح و تعدیل پروانه‌ها را برنامه‌های در حال اجرا برای حفاظت از منابع آبی زیرزمینی موجود در آران و بیدگل عنوان و اضافه کرد: در مجموع ۵۰۳ حلقه چاه مجاز شامل ۲۵۷ چاه در بخش کشاورزی، ۷۲ چاه آب آشامیدنی و بهداشت و ۱۷۴ چاه صنعتی و خدماتی در محدوده این شهرستان فعال است.

وی ادامه داد: شهروندان آران و بیدگل در صورت مشاهده چاه‌های غیرمجاز و سایر تخلف‌ها در حوزه منابع آب می‌توانند گزارش‌های خود را به طور شبانه‌روزی به سامانه تلفنی حفاظت آب با شماره  ۳۸۴۸ گزارش کنند.

رییس اداره منابع آب آران‌ و بیدگل یادآور شد: ۸۸ درصد منابع آب این شهرستان در بخش کشاورزی، هشت درصد در بخش آشامیدنی و چهار درصد در بخش صنعتی مصرف می‌شود.

شهرستان افزون بر ۱۰۳ هزار نفری آران ‌و بیدگل در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها