مطالعات پژوهشی دانه‌های روغنی در استان مرکزی با سرعت بیشتری پیگیری شود

اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: اجرای طرح تحقیقاتی دانه‌های روغنی در پژوهشکده دانشگاه آزاد استان باید با سرعت عمل بیشتری پیگیری شود.

«بهروز اکرمی» روز دوشنبه در کارگروه تخصصی امور اجتماعی، فرهنگی، سلامت و خانواده استان مرکزی افزود: لازم است ظرفیت استان در این حوزه مشخص شود تا در چارچوب اسناد بالادستی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی، جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت برنامه ریزی مناسب در حوزه دانه‌های روغنی پیش بینی گردد.

وی اظهار داشت: باید روند تولید دانه‌های روغنی در کشور را از واردات بی نیاز کرد و اکنون برای رفع مشکلات این حوزه با وجود داشتن سند کشاورزی، اجرای طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی حیاتی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: یکی از دلایل توسعه برخی ملتها اهمیت به مقوله مطالعه و کتابخوانی است که امروز فضای مجازی عرصه برای مطالعه و عمیق اندیشیدن را تنگ کرده است.

وی اظهار داشت: تصور اشتباه برخی افراد است که با حضور در فضای مجازی دیگر نیازی به مطالعه نیست اما فضای مجازی هرگز جای مطالعه را نمی‌گیرد و باید مردم را به اهمیت جایگاه کتابخوانی آگاه ساخت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: کتاب کالای فرهنگی است باید برای عرضه این کالا بین متقاضیان انگیزه ایجاد شود و همانطور که افراد جامعه به غذای جسم نیاز دارند باید غذای روح آنان هم تامین شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نیز گفت: با توجه به شیوع کرونا تلاش شده تا کتاب در اختیار اهل مطالعه قرار گیرد و برای این مهم از همکاری اداره کل پست استان کمک گرفته شده است.

«مهدی ثامنی» افزود: افراد علاقمند به مطالعه با تماس با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های استان، نام کتاب را اعلام و کتاب مورد نظر به آدرس فرد متقاضی ارسال می‌شود.

وی اظهار داشت: شهر مهاجران نیازمند کتابخانه عمومی است و برای این مهم با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان از فضای موجود در این شهر برای تجهیز کتابخانه استفاده خواهد شد.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها