تعیین سن برای نامزد ریاست جمهوری، کشور را از توان رجال محروم می‌کند

تهران- ایرنا- دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، با بیان اینکه بجای تعیین سن، توانایی و لیاقت ملاک تعیین نامزد ریاست‌جمهوری قرار گیرد، از طرح انتخاباتی مجلس یازدهم انتقاد کرد و گفت: به این مواد قانونی نیازی نیست و سن نمی‌تواند مبنایی برای محروم کردن ملت از توان رجال سیاسی و تجربه آموخته باشد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در بیان مواضع هفتگی این تشکل اصولگرا  با اشاره به بررسی قانون جدید انتخابات در مجلس گفت: تعیین سن ۴۰ تا ۷۰ سال برای داوطلبان ریاست جمهوری صحیح نبود. زیرا مبنا برای تعیین رییس جمهوری، توانمندی و لیاقت و توانایی اداره مطلوب دولت است. آیا سلمان فارسی یا اسامه بن زید ۱۹ساله که پیامبر گرامی اسلام (ص) او را در رأس لشکر اسلام قرار داد، یا شهید بهشتی اگر در دوران ما باشند، طبق این پیش‌نویس می‌توانند مسوولیت دولت را برعهده بگیرند؟ حداقل نگاه به کشورهای دیگر بشود. آیا ماهاتیر محمد در مالزی یا روسای جمهوری و رهبران چین جدید شیائو پینگ را منع کرده‌اند که رییس جمهوری شوند؟

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: با وجود شورای نگهبان که احراز صلاحیت در توانایی و توانمندی و مدیر و مدبر بودن نامزدهای ریاست جمهوری را برعهده دارد، نیازی به این مواد قانونی که کشور را از رجال سیاسی مذهبی و تجربیات آنها محروم می‌کند، نیست و سن نمی‌تواند مبنا برای محروم کردن ملت از توان رجال سیاسی و تجربه آموخته باشد.

بادامچیان با اشاره به حوادث اخیر آمریکا، اظهارکرد: شورش اخیر مردم آمریکا و حمله به کنگره بیانگر نارضایتی آنها از نظام لیبرال سرمایه‌داری است و ترامپ معلول این نارضایتی است.

این فعال اصولگرا اضافه کرد: وقتی نظام لیبرال کاپیتالیستی آمریکا از برگزاری انتخابات عاجز است، یعنی آمریکا دچار عجز شده و حوادث روز چهارشنبه در آمریکا نشان داد که نظام حاکمیتی این کشور درحال فروپاشی و افول است.

بادامچیان افزود: رییس‌جمهوری آمریکا که زمان مسوولیت او در انتخابات تقلب شده است. بایدن که رییس جمهوری منتخب است، حامیان ترامپ را تروریست می‌نامد و این ماجرا ادامه دارد.

وی تأکید کرد: تحریم‌های آمریکا جنایت علیه ملت‌هاست و با دولتی که علیه ملت‌ها جنایت می‌کند، مذاکره مفهومی ندارد. رییس جمهوری باید در مواضع خود نسبت به آمریکا با دقت بیشتری اظهارنظر کند.

بادامچیان  با اشاره به عهدشکنی آمریکا و خروج این کشور از برجام، خاطرنشان کرد: از این رو موضوع برجام و برداشتن تحریم‌ها دو امر جدای از یکدیگر است. برجام یک قرارداد بود و در قرارداد طرفین باید به تعهدات خود عمل کنند. اگر یک طرف عمل نکند، قرارداد بی‌اعتبار می‌شود. جنایت که قرارداد نیست. پس جنایتکار باید محاکمه و مجازات شود و مذاکره با جنایتکار درباره جنایتش عقلانی نیست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه اظهارکرد: باتوجه به فرمایشات رهبری، دولت آمریکا که از درمان بیماران خود عاجز است و هر روز بر تعداد مبتلایان و تلفات شهروندان این کشور افزوده می‌شود، چگونه می‌تواند در فکر درمان مردم دیگر کشورها باشد. نباید به دولت‌هایی که سابقه تأسف‌باری در کمک‌های به ظاهر بشردوستانه دارند، اعتماد کرد. واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی و حتی فرانسوی که احتمال قوی دارد برای مردم کشور ما خطرآفرین باشد، قطعا باید ممنوع شود. زیرا عقل و علم حکم می‌کنند که از احتمال ضرر پرهیز شود.

بادامچیان افزود: با تولید واکسن ایرانی کرونا که افتخاری برای دانشمندان ایرانی است، دولت و همه مسوولان باید در سال «جهش تولید»، تمام توان خود را برای حمایت از تکامل و تولید این داروی مصونیت بخش به‌کار گیرند تا این محصول با حمایت دولت به مرحله صادرات و استفاده کشورهای دیگر هم برسد.

بادامچیان در ادامه تأکید کرد: اکنون که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و مکتب او محبوب ملت ما شده است، احتمال تحریف و سوء استفاده از آن محبوب دلها فراوان است و با حفظ بصیرت و هوشیاری نباید در دام این تحریف‌ها افتاد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سالگرد یوم الله ۱۹ دی با تجلیل از آن قیام آغازگر حرکت میلیونی مردم در حمایت از ولایت اظهارکرد: مردم قم با بصیرت و شجاعت ستودنی، در استفاده از فرصت و تبدیل توطئه تخریب امام خمینی (ره) به فرصت سرنگونی دشمنان اسلام و ولایت، قیامی خدایی و مردمی کردند. ملت ما در سال‌های گام اول انقلاب بارها و بارها از جمله در یوم الله ۹ دی این بیعت با امامت و ولایت را تجدید و تکرار کرده‌اند و اکنون نیز در محور ولی امر مسلمین، حضور در صحنه دارند.

بادامچیان در ادامه افزود: تأکید رهبر انقلاب اسلامی بر اتکاء و شکوفاکردن نسل جوان و دولت جوان حزب‌اللهی و انقلابی در کنار استفاده از نیروهای تجربه آموخته، راهنمای این است که در انتخابات آینده از همه نیروهای جوان و تجربه آموخته برای دولت آینده استفاده شود.

این فعال اصولگرا با قدردانی و حمایت از حکم دادگاه عراق درباره ترامپ اظهار داشت: این حکم نشانه عزم ملت عراق در مجازات تروریست‌هایی است که به دستور ترامپ برخلاف همه موازین بین‌المللی، میهمانان ایرانی و میزبان‌های عراقی آنها را ترور کرده‌اند.

وی تصریح کرد: امیدواریم که دولت آینده آمریکا ترامپ را برای محاکمه به دادگاه‌های ایران و عراق تحویل دهد. یا اگر او را به جرم اقدامات تروریستی در داخل آمریکا محاکمه کند، نمایندگان دادگاه‌های ایران و عراق نیز در آن محاکمه حضور یابند.

وی با قدردانی و تجلیل از پزشکان و مدافعان سلامت گفت: ضمن تشکر از همه مسوولان و خدمتگزارانی که در کاهش آسیب‌های کرونا تلاش کردند، از دولت می‌خواهیم در ماه‌های پایانی سال ۹۹ برای همه آنها از جمله کسبه و صاحبان مشاغلی که براثر رعایت اصول بهداشتی کرونا آسیب دیده‌اند، برنامه حمایتی طراحی و قاطعانه اجرا کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی یاد و خاطره شهدای حادثه هواپیمایی اوکراین را به خانواده‌های آنان تسلیت گفت و صبر و اجر برای آنها مسالت کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

سرخط اخبار سیاست