قالیباف: تعداد طرح‌ها و لوایح در مجلس از ۳۰۰ فقره عبور کرده است

تهران-ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: تعداد طرح‌ها و لوایح در مجلس از مرز ۳۰۰ فقره عبور کرده و نیاز به ساماندهی دارد.

به گزارش روز دوشنبه اداره اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس، «محمدباقرقالیباف» در چهاردهمین جلسه شورای هماهنگی روسای کمیسیون‌ها و هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع تامین اجتماعی و حل مشکلات و مسائل مردم در رابطه با آن در اولویت حداقل دو کمیسیون تخصصی مجلس قرار دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر در میان اولویت‌ها همپوشانی وجود نداشته باشد، با دوگانگی مواجه خواهیم شد، اظهار کرد: هماهنگی و همپوشانی بین آیین‌نامه داخلی مجلس، برنامه هفتم توسعه، سیاستگذاری‌ها و مسائل راهبردی باید در تعیین اولویت کمیسیون‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: آیین نامه داخلی، برنامه هفتم توسعه و بودجه سالانه باید براساس قانون اساسی تدوین شود و همچنین تعداد طرح‌ها و لوایح نیز از مرز ۳۰۰ فقره عبور کرده که باید ساماندهی شود.

به گزارش ایرنا، در این جلسه اولویت کمیسیون‌های تخصصی مجلس با موافقت نمایندگان کمیسیون و همچنین اخذ نظر و پیشنهاد از دستگاه‌های مختلف مانند وزارت‌خانه‌ها، دانشگاه‌ها و مرکز پژوهش‌های مجلس تدوین و نهایی شد.

در این جلسه همچنین تدوین برنامه راهبردی عملیاتی مجلس یازدهم به صورت چهارساله و در بازه‌های زمانی سالانه مورد بررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار سیاست