۲۷۰۰ بسته معیشتی هلال احمر کرمانشاه بین نیازمندان توزیع شد

کرمانشاه- ایرنا- پنجمین مرحله از کمک‌های مومنانه جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه روز دوشنبه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و جمعی از مسوولان با توزیع ۲ هزار و ۷۰۰ بسته معیشتی در بین خانواده‌های متاثر از کرونا در استان اجرا شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در این آیین که در سرسرای سرپوشیده چند منظوره شهدای امدادگر این جمعیت برگزار شد، در سخنانی با بیان اینکه تاکنون در چهار مرحله بسته‌های معیشتی در بین نیازمندان استان توسط هلال احمر توزیع شده است، گفت: در این چهار مرحله در حدود پنج هزار و ۳۰۰ بسته به ارزش ۲ میلیارد تومان بین نیازمندان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع از ابتدای شیوع کرونا تاکنون حدود هشت هزار بسته معیشتی در قالب پنج مرحله به ارزش سه میلیارد تومان توسط هلال احمر در بین نیازمندان توزیع شده است، گفت: این بسته ها را به نیازمندان واقعی که زیرپوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند، می رسانیم.

او حفظ کرامت انسانی و شان و جایگاه آنها را در توزیع این بسته ها مورد تاکید قرار داد و گفت: این بسته ها با رعایت کرامت انسانی افراد در بین آنها توزیع می‌شود.

وی اظهار داشت: در مرحله پنجم نیز ۲ هزار و ۷۰۰ بسته معیشتی شامل اقلام خوراکی از قبیل برنج، روغن، ماکارونی و حبوبات به ارزش هر بسته حدود ۴۰۰ هزار تومان و در مجموع یک میلیارد تومان بین نیازمندان در استان توزیع می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه در ادامه گفت: پیرو بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر پویش همدلی و کمک مومنانه جمعیت هلال احمر در پنجمین مرحله توزیع کمک های مردمی که از محل خیرین خریداری شده در قالب طرح ناظران سلامت و طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بین نیازمندانی که متاثر از کرونا هستند توزیع می شود.

معتمدی در بخش دیگری از سخنان خود گریزی به اقدامات این جمعیت از زمان شیوع کرونا تاکنون در بحث توزیع اقلام بهداشتی زد و گفت: از محل موجودی‌های انبار جمعیت در استان در اسفند سال گذشته ۴۳۰ هزار عدد ماسک رایگان بین ادارات و سازمان های دولتی توزیع کردیم.

وی همچنین به غربالگری ۸۷۰ هزار مسافر ورودی به استان در نوروز امسال اشاره کرد و افزود: از این تعداد ۲۷۹ نفر که تب‌دار بودند به مراکز درمانی معرفی شدند.

او توزیع ۱۲هزار بسته بهداشتی در مناطق محروم و هفت هزار و ۸۰۰ ماسک و ژل بهداشتی بین بیماران خاص را از دیگر اقدامات هلال احمر از زمان شیوع کرونا تاکنون اعلام کرد.

وی همچنین به فعالیت ۲۳۸ داوطلب هلال احمر در طرح شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: این طرح منجر به کاهش تعداد بیماران کرونایی در کشور شده است.

سرخط اخبار استان‌ها