سامانه مشاوره کرونا تا پایان شیوع ویروس در خراسان رضوی فعال است

مشهد- ایرنا- فعالیت سامانه ۱۹۱ دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص مشاوره کرونا تا پایان شیوع این بیماری در خراسان رضوی ادامه دارد.

مسوول سامانه تلفنی ۱۹۱ دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه با بیان این مطلب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه برای ارائه مشاوره در خصوص کرونا به عموم مردم از ابتدای شیوع کرونا راه اندازی شده است و فقط در مدت کوتاهی فعالیتش متوقف شد.
دکتر زهرا اباصلتی افزود: در زمان اوج شیوع ویروس کرونا، تعداد تماسهای مردم برای مشاوره در مورد پیشگیری، درمان و کنترل این بیماری به بیش از  هزار تماس در روز رسیده بود.
وی اضافه کرد: میزان تماسهای مردمی با سامانه ۱۹۱ در مورد کرونا هم اکنون به یک پنجم دوران اوج بیماری و کمتر  از ۲۰۰ تماس در روز کاهش یافته است.
مسوول سامانه تلفنی ۱۹۱ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همچنان از مردم عزیز تقاضا داریم قبل از هر اقدامی با مشاهده علائم مشکوک و یا لزوم انجام مشاوره ابتدا با سامانه ۱۹۱ تماس بگیرند.
اباصلتی افزود: کارشناسان پاسخگوی تماسهای مردمی ۱۹۱ در صورت نیاز، افراد با علائم مشکوک به کرونا را به مراکز خدمات جامعه سلامت و یا مراکز بهداشتی نزدیکترین محل سکونتشان هدایت می کنند.
۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.

بر طبق آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون یک میلیون و ۲۸۶ هزار و ۴۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۱ تن از بیماران مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۶ هزار و ۱۷۱ تن رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها