توسعه باغات چهارمحال و بختیاری هزار و ۳۷۴میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

شهرکرد -ایرنا- رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت توسعه باغات در اراضی شیب‌دار، گفت: تکمیل و توسعه پروژه‌های انتقال آب و توسعه باغات در اراضی شیب‌دار در حوضه کارون به یکهزار و ۳۷۴ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

عطاءالله ابراهیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:هم‌اکنون ۲۶ طرح توسعه باغات در اراضی شیب‌دار با هشت هزار و ۲۱۵ هکتار در شهرستان‌های بروجن، لردگان، خانمیرزا، اردل، کیار و کوهرنگ در دست اجراست.

وی با اشاره به اینکه این طرح‌ها با هدف حفاظت اراضی کشاورزی، جلوگیری از فرسایش خاک، توسعه اراضی زراعی و باغی در دست اجراست، افزود: رفع محرومیت، ایجاد اشتغال پایدار، افزایش تولید و درآمد از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

به گفته وی، اجرای این طرح زمینه اشتغال چهار هزار و ۷۸۰ نفر را فراهم می‌کند.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح‌ها از سال ۸۶ آغاز شده است، گفت: این طرح‌ها بین ۱۰ تا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون ۶۶۲ میلیارد ریال برای اجرای این طرح‌های هزینه شده است.

وی با تاکید بر اینکه ۲۵۰ هزار هکتار از اراضی استان، کشاورزی است، افزود: سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در استان تولید می‌شود.

رییس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه یک چهارم اشتغال استان در حوزه کشاورزی است، افزود: ۶۷ هزار بهره‌بردار در حوزه کشاورزی در استان فعالیت دارند.

به گزارش ایرنا،چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان است که عمده باغات استان در شهرستان سامان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها