عملیات آبرسانی از منبع جدید به مجتمع ترشکان مهاباد آغاز شد

مهاباد- ایرنا- بخشدار بخش مرکزی مهاباد گفت: عملیات آبرسانی از منبع جدید به چهار روستای بخش مرکزی این شهرستان آغاز شد.

سلیمان پاکزاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در پی سرازیر شدن فاضلاب شهرک صنعتی مهاباد به مدار منبع قبلی آب شرب چهار روستای بخش مرکزی جهت، اقدام برای تامین آب شرب از منبع جدید در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: جهت تامین آب این روستاها از طریق چاه جایگزین از شهر "گوگ تپه" به مسافت هزار و ۴۰۰ متر لوله گذاری آغاز شده که منابع مالی آن توسط امور شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی شهرک‌ صنعتی استان تامین شود.

بخشدار بخش مرکزی مهاباد با بیان اینکه هم اکنون منبع آب شرب این روستاها از روستای "قوپی باباعلی" تامین می‌شود، اظهار داشت: این اقدام در راستای تأمین آب شرب چهار روستای "ترشکان"، "قوپی باباعلی"، "بادام" و "برده شان" شروع شده است.

به گزارش ایرنا، اواخر آذر ماه سال جاری به علت بارش سنگین برف و باران و بالا آمدن آب زهکش ها، پساب خروجی شهرک صنعتی مهاباد به مزارع و منابع آب شرب چندین روستای بخش مرکزی مهاباد وارد شده بود.

شبکه بهداشت و درمان مهاباد مشکل شیمیایی آب را تایید و در این ارتباط اعلام کرد که آب دارای فلزات شیمیایی سنگینی است و در بلند مدت می‌تواند عوارضی به همراه داشته باشد.

پس از آلوده شدن منبع شرب چندین روستای مهاباد از طریق نفوذ پساب شهرک صنعتی مهاباد، فرماندار مهاباد دستور بررسی وضعیت آلایندگی تمامی واحدهایی شهرک صادر و پس از آن واحدهای آلاینده که صرف مهلت قاننی نسبت به راه اندازی پیش تصفیه خانه اقدام نکنند،  در غیر این صورت قانونا با متخلفان برخورد خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها