۱۶۷ روستای بالای ۲۰ خانوار فارس به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند

شیراز- ایرنا- مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۶۷ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان با ۱۴۶ هزار نفر جمعیت به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

مطلب دوشنبه روابط عمومی این اداره کل به نقل از مهرداد سهرابی، با اشاره به اولویت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ایجاد دسترسی شبکه پهن باند برای مناطق محروم و روستایی حاکی است: طبق ماده ۶۷ قانون برنامه ششم توسعه، وزارت ارتباطات باید در توسعه زیرساخت‌های خدمات الکترونیکی در مناطق محروم و روستایی سرمایه‌گذاری و امکان ارائه حداقل چهار خدمت اصلی دولت (سلامت، آموزش، کشاورزی و بانکی) را در ۸۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار فراهم کند.
او ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا و افزایش مطالبات مردم برای اینترنت پرسرعت بویژه برای آموزش‌های مجازی، با تاکید و حمایت‌های وزیر ارتباطات، نهضتی در حوزه ارتباطات کشور به راه افتاد تا دسترسی لازم برای تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت فراهم شود.
وی ادامه داد: توسعه ارتباطات روستایی در نقاط مختلف فارس نیازمند حمایت‌هایی بود که در این زمینه با پیگیری و مساعدت استاندار فارس، نمایندگان استان در مجلس، فرمانداران و همچنین همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط، برای رفع موانع توسعه زیرساخت‌های ارتباطی استان، اقدامات خوبی انجام شد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، با اشاره به کندی روند توسعه به دلیل کمبود تجهیزات در اثر اعمال تحریم‌های ظالمانه گفت: به رغم این مشکلات طی ۹ ماه امسال دسترسی ۱۱۲ روستای بالای ۲۰ خانوار در ۲۵ شهرستان استان با جمعیت ۱۱۱ هزار و ۳۸۹ نفر شامل ۳۲ هزار و ۱۴۹ خانوار روستایی استان به شبکه ملی اطلاعات فراهم شد و این در حالی است که طی یک ماه گذشته نیز با حمایت‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و تجهیزات جدیدی که وارد استان شد، دسترسی اینترنت پرسرعت برای ۵۵ روستای بالای ۲۰ خانوار دیگر استان نیز با جمعیت ۳۴ هزار و ۲۸۲ نفر شامل ۹ هزار و ۹۸۰ خانوار در ۱۵ شهرستان استان فراهم شد.
سهرابی افزود: در مجموع از ابتدای امسال تاکنون زمینه دسترسی ۱۶۷ روستای بالای ۲۰ خانوار استان فارس با جمعیتی بالغ بر ۱۴۶ هزار نفر که شامل ۴۲ هزار و ۱۲۹ خانوار به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت فراهم شد.
وی، درباره برنامه‌های توسعه اینترنت پهن باند در روستاهای فارس هم گفت: متناسب با نیاز شهرستان‌های استان و با اولویت نقاطی که محرومیت و جمعیت بیشتری دارند، ۸۴ روستای بالای ۲۰ خانوار در ۲۵ شهرستان استان با جمعیت ۵۶ هزار و ۲۹۲ نفر شامل ۱۶ هزار و ۵۸۱ نفر در برنامه آتی توسعه ارتباطات روستایی استان قرار دارد و می‌کوشیم تا پایان سال این روستاها را نیز به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha