تخم‌مرغ به نرخ مصوب در خراسان رضوی تامین می‌شود

مشهد- ایرنا- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: هیچ مشکلی برای تامین تخم‌مرغ به نرخ مصوب در این استان وجود ندارد.

حسن جعفری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به تامین ۱۰۰ درصدی نهاده واحدهای مرغ تخم‌گذار، تهیه و تامین تخم مرغ در این استان به نرخ مصوب انجام می‌شود و علت هرگونه افزایش قیمت در عرضه این محصول مربوط به بخش بازار و متولیان آن است.

وی ادامه داد: در هماهنگی انجام شده با اتحادیه مرغ تخمگذار، اتحادیه خواروبارفروشان و سازمان صنعت، معدن و تجارت، به هر میزان که نیاز بازار و درخواست باشد تخم مرغ به نرخ مصوب تامین می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه مشکلی در زمینه تامین تخم مرغ به نرخ مصوب نداریم و مقدار لازم برای عرضه به نرخ مصوب در انبارها موجود است گفت: خرید و عرضه تخم مرغ از تولیدکننده و بازار به نرخ مصوب انجام می‌شود و هرگونه افزایش قیمت بیش از کیلویی ۱۶۹ هزار ریال برای مصرف‌کننده را باید در بازار جستجو کرد.

وی افزود: سایر استانها از جمله استانهای خراسان شمالی و سیستان و بلوچستان نیز که محصول تخم مرغ این استان را می‌خرند به هر میزان نیاز داشته باشند طبق روند گذشته به نرخ مصوب به آنان ارائه می‌شود.

جعفری ادامه داد: طی ۹ ماه گذشته ۱۰۳ هزار و ۴۳۰ تن تخم مرغ در این استان تولید شده است.

وی گفت: به صورت میانگین با احتساب تولید واحدهای غیرمجاز روزانه ۴۳۰ تا ۴۴۰ تن تخم مرغ در این استان تولید می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: میزان مصرف روزانه تخم مرغ در این استان ۱۸۵ تن است که ۴۵ تن آن در بخش صنعتی و بقیه به مصرف خانوار می‌رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها