۱۰۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در کردستان کشف شد

سنندج - ایرنا - فرمانده انتظامی کردستان گفت: ماموران انتظامی این استان در ۲ عملیات جداگانه موفق به کشف بیش از ۱۰۵ میلیارد ریال کالای قاچاق شدند

به گزارش ایرنا، سردار علی آزاد روز دوشنبه اظهار داشت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا پلیس آگاهی شهرستان سروآباد با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی از جابه جایی محموله کالا قاچاق توسط قاچاقچیان مطلع و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با همکاری پلیس مرزبانی شهرستان مریوان محل تردد قاچاقچیان شناسایی و در عملیات هوشمندانه آنان را غافلگیر کردند و قاچاقچیان به محض مشاهده ماموران بارهای خود را رها و متواری شدند.

وی اضافه کرد: ه در بازرسی به عمل آمده از بارهای به جا مانده مقادیری کالای قاچاق به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال از جمله  ۱۴ دستگاه تلویزیون، ۳۰۹ هزارنخ سیگار، یک هزار و ۸۰۰ ثوب البسه و ۱۰دستگاه ماینر کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی کردستان یادآور شد: ماموران انتظامی بیجار نیز در راستای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا و حین کنترل محور های مواصلاتی این شهرستان موفق به شناسایی ۲ دستگاه خودروی حامل بار قاچاق شدند.

وی افزود: با هماهنگی مراجع قضائی خودروهای مورد نظر متوقف و در بازرسی از آن ها  پنج هزار و ۶۷۶ عدد انواع بدلیجات فلزی ،  ۶۵ دستگاه مانیتور خارجی، ۲ هزارو ۲۰۸ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی و ۹۷ دستگاه کارت خوان قاچاق کشف شد.

سردار آزادی با بیان اینکه کارشناسان ارزش محموله کشف شده را بیش از ۵ میلیارد ریال برآورد کردند، یادآور شد: در این عملیات ۲ نفردستگیر و تحویل مراجع ذیصلاح شدند.

۴۵۱هزار تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰کردستان از ابتدای سال

معاون عملیات فرماندهی انتظامی کردستان با اشاره به برقراری تماس بیش از ۴۵۱ هزار شهروند با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از ابتدای سال جاری گفت: سامانه فوریت های پلیسی سهل ترین پل ارتباطی این نهاد با مردم است.

سرهنگ محمد خسروانی یادآور شد: بیش از ۱۸۶هزار مورد از این تماس ها منجر به عملیات و حضور پلیس در صحنه شده است و شهروندان استان می توانند نیازهای فوریتی پلیسی خود را با این شماره با پلیس در میان بگذارند.

وی گفت : طی این مدت بیش از ۲۵۶هزار نفر در تماس یا مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ اطلاعات و راهنمایی های خود را از پلیس دریافت کردند.

رد رشوه ۵۰میلیون ریالی توسط ماموران دهگلانی

رییس بازرسی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: ماموران پاسگاه انتظامی بخش "بلبان آباد " حین گشت زنی هدفمند در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودرو پژو۴۰۵مشکوک شدند.

سرهنگ اردشیر جهانفر افزود: با هماهنگی قضایی و در بازرسی از خودرو مذکورمقادیری انواع مواد مخدر که بصورت ماهرانه ای جاساز شده بود کشف شد.

وی افزود: متهم برای فرار از مجازات قانونی و تطمیع ماموران ، اقدام به پرداخت رشوه به مبلغ ۵۰میلیون ریال کرده که با امتناع ماموران مواجه و با تلاش ماموران متهم دستگیر و به همراه پرونده تحویل مراجع قضایی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها