محصولات ۵۰۰ هکتار باغ در پردیس بیمه می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان پردیس گفت: محصولات حدود ۵۰۰ هکتار باغ و فرآورده‌های ۲۰۰ واحد دامپروری در شهرستان پردیس بیمه می‌شود.

محمد قریشی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: باغداران و کشاورزان شهرستان پردیس با ارسال پیامک از سوی اداره جهاد و بیمه گر طرف قرارداد برای بیمه محصولات کشاورزی و فرآورده های دامی خود از شرایط بیمه مطلع و اقدام می‌کنند.

وی افزود: با برگزاری جلساتی از کشاورزان و دامداران پیشرو شهرستان برای توجیه شرایط بیمه دعوت کردیم تا نمایندگان ما برای آموزش بیمه و اطلاع رسانی به سایر کشاورزان و دامداران باشند.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان پردیس گفت: توسعه بیمه‌های فراگیر کشاورزی برای استمرار تولید ضروری است و با توجه به کاهش درآمد کشاورزان در تغییرات اقلیمی، ضمانتی برای امنیت غذایی به شمار می‌آید.

محمد قریشی با اشاره به اهمیت  بیمه محصولات کشاورزی، اظهار داشت: بهترین روش دریافت خسارات برای بهره برداران کشاورزی و دامداری بیمه فرآورده‌های تولیدی است.

وی ادامه داد:  با توجه به شرایط خاص آب و هوایی  شهرستان پردیس و احتمال سرمازدگی باغات و زراعت، بیمه فراگیر کشاورزی و افزایش سطح بیمه ضرورت دارد.

این مقام مسئول افزود: هویت گذاری دام، توسعه بیمه دام و باغات و پیگیری؛ صدور کشاورز کارت و تسهیلات دریافت کود و نهاده در راستای  حمایت از کشاورزان و دامداران شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان پردیس با اشاره به ضرورت افزایش مهارت و دانش علمی کارشناسان پهنه، اظهار داشت: دوره مهارتی تهیه نقشه رقومی ارتفاع با استفاده از نرم افزار google earth و GPs visualizer  توسط نماینده مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی تشکیل و آموزشهای لازم به کاربران داده شد.

قریشی از صدور ۲ مجوز جدید صنایع تبدیلی و تکمیلی در شهرستان پردیس خبرداد و اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون ۲ مورد مجوز با ظرفیت ۴ هزار و  ۵۰۰ تن برای تولید خوراک حیوانات خانگی و تولید و فرآوری روغن های گیاهی، صادر شده است.

وی با اشاره به افزایش دو برابری مراکز پرورش ماهی زینتی، اظهار داشت: این مراکز تولیدی از دو به ۴ واحد رسیده و با فعالیت این دو واحد جدید ۱۵۰ هزار قطعه ماهی زینتی به تولیدات شهرستان افزوده می شود.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان پردیس گفت: ۴ واحد تولید ماهی زینتی، سالیانه ۷۵۰ هزار قطعه ماهی  تولید و روانه بازار می کنند.

قریشی گفت: تکثیر و پرورش ماهیان تزئینی (آکواریومی) فعالیت اقتصادی زودبازده است که با توجه به هزینه‌های پایین، سوددهی بالایی دارد و شغل مناسبی برای دانش‌آموختگان دانشگاهی و بانوان است.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها