۲۲ دی ۱۳۹۹،‏ ۱:۴۶
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84181129
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس جمهوری الجزایر بار دیگر برای درمان به آلمان رفت

تهران - ایرنا - منابع خبری روز یکشنبه گزارش دادند: «عبدالمجید تبون» رییس جمهوری الجزایر بار دیگر برای درمان بیماری کرونا به آلمان سفر کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از المیادین، رییس‌ جمهوری الجزایر بار دیگر برای درمان بیماری کرونا به آلمان رفت.

از سوی دیگر خبرگزاری رسمی الجزایر گزارش داد: تبون پیش از ترک خاک الجزایر در فرودگاه نظامی «بوفاریک» خطاب به مردم این کشور گفت: برای ادامه درمان به آلمان سفر می کنم و این سفر به توصیه پزشکان از پیش برنامه ریزی شده بوده است.

رییس جمهوری الجزایر آبان ماه پس از ابتلا به کرونا به آلمان سفر کرد و پس از حدود دو ماه بستری در بیمارستانی در این کشور ۱۰ دی ماه به الجزایر بازگشت.

سوم نوامبر ( ۱۳ آبان) دفتر ریاست جمهوری الجزایر ابتلای «عبدالمجید تبون» به کرونا را اعلام کرد و از بهبودی وضعیت سلامتی او گفت.

ادامه بیماری رییس جمهوری الجزایر در حالی مطرح می‌شود که مخالفانش به دلیل ناتوانی‌ او برای تداوم قدرت خواستار جانشینی تبون هستند.

شبکه خبر فرانسه گزارش کرد: عدم اطمینان از سلامتی رئیس جمهوری الجزایر باعث شده تا برخی صداهای مخالف خواستار استفاده از ماده ۱۰۲ قانون اساسی در ارتباط با پر کردن جای خالی رییس جمهوری شوند.

«عبدالمجید تبون» ۷۵ ساله پس از کناره‌گیری «عبدالعزیز بوتفلیقه» در پی اعتراض‌های مردمی، در انتخاباتی که برای نخستین بار در طول تاریخ دوران ریاست جمهوری الجزایر بدون حضور رئیس جمهوری مستقر برگزار شد، قدرت را در این کشور به دست گرفت. او در زمان ریاست جمهوری بوتفلیقه از ماه می ۲۰۱۷ تا پیروزی در انتخابات ۲۰۱۹، نخست وزیری را برعهده داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha