گسترش شهرک‌سازی‌های صهیونیستی‌ در آخرین روزهای دولت ترامپ

تهران- ایرنا- وزارت خارجه فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد، رژیم صهیونیستی در واپسین روزهای ریاست جمهوری دونالد ترامپ اقدامات خود را برای گسترش شهرک‌سازی‌ها افزایش داده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، در بیانیه روز یکشنبه وزارت خارجه فلسطین آمده است: اسرائیل قصد دارد تا درها را به روی هرگونه فرصت برای برپایی کشور فلسطینی دارای حاکمیت مستقل به پایتختی قدس شرقی ببندد.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین نسبت به سکوت جامعه جهانی نسبت به نقض گسترده قوانین بین المللی از سوی رژیم اشغالگر ابراز شگفتی کرده است.

این بیانیه افزوده است: اقدامات رژیم صهیونیستی در اندازه جنایت جنگی و جنایت‌های حقوق بشری علیه فلسطینیان و حقوق آنها است.

وزارت خارجه فلسطین با اشاره به گسترش شهرک‌های صهیونیستی «بسجات زئیف» و «جیلو» در قدس اشغالی افزوده است: اقدامات رژیم صهیونیستی در تخریب و تخلیه اجباری منازل فلسطینیان افزایش یافته است.

رژیم اشغالگر قدس در هفته‌های اخیر که حامی اصلی اقدامات غیرقانوی آنها «ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شکست خورد، تحرکات خود در تخریب منازل فلسطینیان و دستگیری جوانان فلسطینی در مناطق مختلف کرانه باختری را شدت بخشیده‌اند.

نظامیان رژیم صهیونیستی روزانه به مناطق مختلف کرانه باختری هجوم می‌برند و اقدام به تخریب منازل فلسطینیان و بازداشت جوانان فلسطینی می‌کنند.

رژیم صهیونیستی در ادامه شهرک‌سازی‌های غیر قانونی خود در اراضی فلسطین، قصد ساخت بیش از یک هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی دیگر را در کرانه باختری دارد.

احداث واحدهای جدید شهرک سازی نقض آشکار قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد است. این قطعنامه که ۲۳ دسامبر ۲۰۱۶ (۳دی ۹۵) با رای مثبت ۱۴ عضو و تنها رای ممتنع آمریکا به تصویب رسید، ضمن غیر قانونی خواندن شهرک سازی در خاک فلسطین، از رژیم صهیونیستی می‌خواهد که عملیات شهرک سازی را متوقف کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

سرخط اخبار جهان