یادواره شهدای کربلای ۵ در گرگان و اظهارات توسعه‌ای استاندار گلستان

گرگان ـ ایرنا ـ یادواره شهدای عملیات کربلای ۵ با حضور ایثارگران و جمعی از مسوولان نهادها و فرماندهان نظامی در حسینیه ثارالله گرگان و اظهارات استاندار گلستان در خصوص توسعه استان دو خبر یکشنبه شب ایرنا است.

در این یادواره فرمانده سپاه نینوای گلستان با تکریم مقام شهیدان و ضرورت حرکت در مسیر شهدا گفت: حماسه سازی رزمندگان لشکر ۲۵ کربلا در کربلای ۴ و ۵ بر هیچکس پوشیده نیست و رشادت فرزندان گلستان در طول دفاع مقدس هرگز فراموش نخواهد شد.

سرتیپ دوم علی جمعه شکوهی افزود: اگر در عملیات کربلای ۵ امکان استفاده از امکانات زرهی را داشتیم بدون شک شهر بصره عراق سقوط می‌کرد اما در هر صورت رزمندگان ایران توانستند زمینه شکست دشمن و پذیرش خواسته‌های کشورمان را در قطعنامه ۵۹۸ فراهم کنند.

در این مراسم جمعی از ایثارگران عملیات‌های کربلای ۴ و ۵ تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا، عملیات کربلای ۵ در تاریخ ۱۹ دی‌ سال ۱۳۶۵ با رمز یا زهرا (س) در منطقه شلمچه و شرق بصره آغاز شد که در جریان آن حدود ۲۸۰ نفر از رزمندگان گلستان به شهادت رسیدند.

***

به گزارش دیگر ایرنا؛ استاندار گلستان با تاکید بر بیان و تبیین خدمات دولت بویژه در شرایط جنگ اقتصادی گفت: مدیران استان دست آوردهای حاصله و برنامه‌های توسعه‌ای در دست اجرا را که باوجود تحریم عملیاتی شده است؛ تبیین و تشریح کنند.

هادی حق‌شناس در ارتباط ویدئو کنفرانسی با فرمانداران گلستان با حضور معاونان و مدیران ستادی استانداری؛ اظهار داشت: جذب و راه اندازی ۶ دستگاه سی تی اسکن, ۶ دستگاه اکسیژن ساز و هزار تخت بیمارستانی در گلستان از جمله دست آوردها باوجود شرایط سخت اقتصادی است.

وی با اشاره به در دست ساخت بودن بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی گنبدکاووس و ۲۰۰ تختخوابی طالقانی گرگان گفت: خدمات درمانی همچون نصب دستگاه آنژیوگرافی گنبدکاووس در کنار طرحهای موثر اقتصادی بخشی از خدمات دولت به مردم استان گلستان است.

استاندار گلستان افزود: تخصیص اعتبار سد شصت کلاته و طرح اکتشاف نفت گمیشان دیگر پروژه‌هایی است که در صورت بهره برداری آینده استان را تغییر اساسی خواهد داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها