۲۱ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۸
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 84181013
۰ نفر

برچسب‌ها

مجوز راه اندازی مرکز ترک اعتیاد در آوج صادر شد

قزوین-ایرنا- فرماندار آوج گفت: مجوز راه‌اندازی مرکز ترک اعتیاد در این شهرستان صادر شد که می تواند در بهبودی و درمان معتادان در منطقه موثر باشد.

به گزارش ایرنا، نصرت الله علیرضایی شامگاه یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آوج که با حضور مشاور استاندار و دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان،فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان و جمعی از روسای ادارات برگزار شد،افزود: اعتیاد و مواد مخدر در صدر آسیب های اجتماعی در جامعه ما قرار دارد و بسیاری از ناهنجاری ها مثل طلاق، سرقت، خشونت، قتل نفس، دختران فراری،بچه های طلاق، تکدیگری، کودکان خیابانی و،، ریشه در این آسیب خانمان سوز دارد.
وی افزود: گام اول در برخورد با اعتیاد و مواد مخدر، بازشناسی و ترسیم وضعیت موجود اعتیاد و باصطلاح تهیه اطلس این معضل اجتماعی براساس متغیرهایی چون سن، جنس، تحصیلات، شغل،طبقه اجتماعی‌،وضعیت تاهل،منطقه شهری،فضا ها و اماکن خالی و امن برای معتادین و علل گرایش به اعتیاد و مواد مخدر می باشد.
فرماندار آوج گفت: پیشگیری از اعتیاد و مواد مخدر بدین معناست که همه دستگاه های اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی،نهادها،سازمان ها،شخصیت ها و نخبگان و گروه های مرجع و اثرگذار نقش و وظیفه خود را به موقع و به درستی انجام بدهند و با جذب و جلب جوانان،مانع از گرایش جوانان به سمت مصرف مواد مخدر شوند.
وی با اشاره به صدور مجوز راه اندازی کمپ معتادین در آوج،افزود: همه دستگاه های متولی باید همکاری لازم را برای تسریع در استقرار،تجهیز و پذیرش معتادین از سوی این کمپ داشته باشند 
علیرضایی گفت:از ظرفیت معتادین بهبود یافته در حوزه پیشگیری و درمان بیش از گذشته باید بهره برد چون به شیوه ای کاملا همدلانه و از درون بهتر می توانند دنیای ذهن و روان معتاد را بشناسند و با برقراری زبان مفاهمه،یاریگر او باشند.
وی با تاکید بر ضرورت و اهمیت اجرای طرح یاریگران بر تداوم و توسعه این طرح در بین دانش آموزان و سایر گروه ها و اقشار اجتماعی تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها