شبیخون دشمن با امر معروف و نهی از منکر خنثی می شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا گفت: اگر در هر نهادی امر به معروف و نهی از منکر یک ارزش شود، می توان شبیخون فرهنگی دشمن را خنثی کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا ادیانی روز یکشنبه در جلسه ارتباط تصویری آمران به معروف و ناهیان از منکر نیروی انتظامی با شعار "پلیس پاکدست و پاکدامن، مجاهدان فی سبیل الله" افزود: استمرار نظام اسلامی و بقای شریعت به فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر وابسته است و با این فریضه سایر واجبات برپا می شود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با اشاره به بخشی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه داد: از معظم له آموختم بدن ما یک دستگاه لقایی دارد اکنون ویروس کرونا دارو ندارد اما با تقویت سیستم دفاعی بدن می شود در برابر آن دفاع کرد.

وی اضافه کرد: اسلام که پدیده ای اجتماعی است درست مانند همه پدیده های اجتماعی در معرض تهدید است، پروردگار متعال برای مقابله با آسیب ها یک سیستم جهاد دفاعی را در قرآن کریم تبیین کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین ادیانی با بیان اینکه تهدیدها درونی و بیرونی اند، گفت: اسلام برای برون رفت از تهدیدهای نظامی، جهاد را در نظر دارد و اما تهدیدهای درونی را با امر به معروف و نهی از منکر می توان خنثی کرد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با تصریح اینکه منکرات، در صدر حکومت های طاغوتی و ستمگر است، گفت: اصلاح این گونه جوامع جز از راه امر به معروف و نهی از منکر مقدور نیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر در هر نهادی امر به معروف و نهی از منکر یک ارزش شود نیروهای آن به مفهوم واقعی توانسته اند از آن مجموعه صیانت کنند که در نیروی انتظامی این روند ساری و جاری است.

حجت الاسلام و المسلمین ادیانی با تأکید بر بخشی از فرمایشات فرمانده معظم کل قوا که فرموده اند: یکی از عواملی که در جامعه از بدیها جلوگیری می‌کند، نهی از منکر و منکر ساختن منکر است. نگذاریم «منکر» «معروف» و «معروف» «منکر» شود، افزود: این نهاد و دبیرخانه باید کاری کند که چنین امری محقق شود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با اشاره به اینکه اگر فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه نشود، جای ارزش ها تغییر می کند و قبح ریخته می شود، افزود: باید با بهره گیری از این فریضه الهی جلوی شبیخون فرهنگی دشمن را گرفت چراکه محوری ترین راهبرد در راستای کاهش آسیب های اجتماعی همین موضوع است.

سالم سازی جامعه با امر به معروف و نهی از منکر میسر می شود 
سردار محمد شرفی جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر، اصلی ترین راه وصول مسئولیت های اجتماعی است، گفت: سالم سازی جامعه با اجرای این فریضه میسر می شود.

وی ادامه داد: در زندگی حیات طیبه اسلامی اقامه هر واجبی متکی به امر به معروف و نهی از منکر است.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با تاکید بر اینکه اصلی ترین راه در رابطه با ورود و وصول مسئولیت های اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: براساس اسناد بالادستی قانون بر همه ما این تکلیف نهاده شده است.

شرفی اضافه کرد: ترویج فرهنگ و گسترش معروفات و کاهش چشمگیر منکرات از جمله اهداف فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با اشاره به اینکه احیاء فضائل اخلاقی، ارزش های اسلامی و روحیه انقلاب گری یکی از شاخصه های مهم امر به معروف و نهی از منکر است، افزود: در این خصوص سالم سازی در جامعه هدف باید مورد توجه قرار گیرد.

این مقام ارشد انتظامی افزایش توانمندسازی و مهارت افزایی فرماندهان و مسئولان در تمام سطوح متناسب با معیارهای دینی را از راهبردهای کلان در ارتباط با فریضه امر به معروف و نهی از منکر عنوان و  تقویت انگیزه های دینی فرماندهان و مسئولان و ایجاد فضایی انگیزشی و رقابتی در بین آنان و کارکنان و آموزش آمران امر به معروف و ناهیان از منکر از دیگر راهبردهای کلان برشمرد.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با اشاره به اینکه با رصد هر جامعه هدف باید وضعیت آسیب شناسی آن مشخص شود، اضافه کرد: پس از شناسایی آسیب ها بایستی برای رفع آنها راهکارهای مناسب را با مطالعات و نیازسنجی طراحی و تدوین کرد.

وی با بیان اینکه اگر امروز در مرحله ای قرار داریم که 22 هزار نفر از همکاران به عنوان آمران به معروف و ناهیان از منکر فعالیت می کنند، افزود: باید از این ظرفیت استفاده بهینه شود به عنوان مثال شبکه سازی شود و اینکه آنان را در قالب دسته و گروه هایی ساماندهی کرد تا در ماموریت های موضوعی نیز بتوان از این ظرفیت و توانمندی در راه احیاء مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در همه بخش ها بهره برد.

این مقام ارشد انتظامی قانونمندی را اساسی ترین محور فعالیت های نیروی انتظامی دانست و خاطر نشان کرد: آنچه که ما را در اجرای صحیح قانون ثابت قدم نگه می دارد، اعتقاد به ولایت فقیه و پایبندی به ارزش های اسلامی و باورهای دینی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار جامعه