ماهانه ۳۰ هزار و ۵۰۰ سند مالکیت در اصفهان صادر می شود

کاشان - ایرنا - معاون پشتیبانی اداره کل ثبت اسناد و املاک اصفهان گفت: ماهانه به طور میانگین ۳۰ هزار و ۵۰۰ هزار سند در اداره‌های ثبت اسناد در مناطق مختلف استان صادر می‌شود.

به گزارش ایرنا، غلامرضا اسحاقی یکشنبه شب در آیین تکریم و معارفه سرپرست اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان آران و بیدگل افزود: در دوران کرونا آمار صدور سندها در اصفهان افزایش یافت، چرا که به اداره‌های ثبت اسناد و املاک استان تاکید شد که برای خدمت‌رسانی بیشتر قوانین را به نفع مردم ‌تغییر دهند.

به گفته وی، اصفهان در همه حوزه‌های مربوطه ثبت و اسناد در کشور رتبه های اول و دوم را دارد که حاکی از عزم مجموعه ثبت اسناد و املاک استان در حوزه‌های خدمت‌رسانی است.

وی با اشاره به جدیت ثبت اسناد و املاک کشور در اجرای قانون جامع حدنگار (کاداستر) اظهار داشت: در دوره کنونی مدیریت ثبت اسناد و املاک کشور، نیم درصد از هزینه‌های ثبت سند در دفترخانه‌ها به سمت اجرای این قانون سرازیر شد.

وی افزود: در این راستا ۴۶ میلیارد تومان برای تهیه نقشه در استان اصفهان در نظر گرفته شد که تاکنون ۳۶ میلیارد تومان آن تخصیص یافته و ۲۵ مناقصه انجام شده است.

صدور ۲۵ هزار سند تک برگ در آران و بیدگل

فرماندار آران و بیدگل هم در این آیین با بیان اینکه تا کنون ۲۵ هزار سند تک برگ برای مالکان املاک در این شهرستان صادر شده است، گفت: در ۹ ماهه امسال نزدیک به پنج هزار و ۶۷۸ سند تک برگ در آران و بیدگل صادر شد.

اسماعیل بایبوردی افزود: پیشگیری از ارتکاب جرم، جعل اسناد، ایجاد امنیت اطلاعات ملکی در بانک جامع املاک و قابلیت زیاد صدور سند در اثبات مالکیت از مزیت‌های سند مالکیت تک برگ است.

وی با اشاره به اجرای ماده ۳ قانون جامع حدنگار مبنی بر لزوم تثبیت حدود املاک و مستغلات و صدور اسناد مالکیت حدنگار گفت: طبق قانون و بخشنامه‌های صادره، شهروندان برای بهره‌مندی از خدمات الکترونیکی املاک خود، باید سند مالکیت تک برگ داشته باشند.

فرماندار آران و بیدگل تصریح کرد: حدنگار یا کاداستر فهرست مرتب شده اطلاعات مربوط به قطعات زمین است که مشخصه‌های زمین از جمله اندازه، کاربری، مشخصات رقومی، ثبتی و یا حقوقی به نقشه بزرگ مقیاس اضافه شده است.

بایبوردی با اشاره به گذار از ثبت سنتی به ثبت نوین در خدمت‌رسانی و صدور سند جدید و تک برگ اظهار داشت: همه مالکان در آران و بیدگل که دارای اسناد مالکیت دفترچه‌ای هستند، برای تعویض اسناد به دفترخانه‌های اسناد رسمی این شهرستان مراجعه کنند.

وی از جمله مزایای سند مالکیت تک برگ را برخورداری از سیستم‌های امنیتی و الکترونیکی نام برد و افزود: این مزایا، ارتقای امنیت و آرامش روانی و دقت و سهولت در انجام اقدامات ثبتی بعدی ملک از جمله نقل و انتقال و تفکیک را شامل می‌شود.

در این آیین از خدمات عباس عباس زادگان رییس قبلی اداره ثبت اسناد و املاک آران و بیدگل تقدیر و حامد فکریان به عنوان سرپرست این اداره معرفی شد.

شهرستان افزون بر ۱۰۳ هزار نفری آران ‌و بیدگل در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha