مواداولیه روغن خوراکی در هرمزگان تا ۶ ماه آینده ذخیره است

بندرعباس - ایرنا-استاندار هرمزگان ضمن اطمینان خاطر از تامین روغن مصرفی استان گفت: مواداولیه روغن نباتی در استان به اندازه کافی وجود دارد و نیاز مصرفی برای ۶ ماهه آینده ذخیره شده است.

فریدون همتی یکشنبه شب پس از بازدید از خط تولید یکی از کارخانه‌های تولید روغن نباتی هرمزگان اظهارداشت: این کارخانه از مدت‌ها قبل برای شرایط خاص آماده شده و با تغییرات جدیدی که در این کارخانه با پیگیری سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان اعمال شد، خط جدید آن برای تولید محصول در مقیاس های مختلف راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه این کارخانه در سه شیفت کاری مشغول تولید است، افزود: مصرف روزانه روغن هرمزگان طبق برآورد قبلی ۸۰ تن است و با تولید روزانه ۱۰۰تن روغن نباتی در این کارخانه، مشکلی برای تامین نیاز مصرفی استان وجود ندارد.
 وی بیان داشت: برای پیشگیری از کمبود روغن، اقدام‌های لازم در مرزهای هرمزگان به‌منظور جلوگیری از خروج محصول تولیدی استان به سایر استان‌ها انجام شده است.

استاندار هرمزگان در پایان اظهارداشت: به منظور کنترل و رصد بازار، واحدهای صنفی برای دریافت سهمیه روغن باید در سامانه جامع تجارت به نشانی (NTSW.IR) ثبت نام کنند.
شرکت صنایع روغن نباتی حیات هرمزگان از سال ۸۷ درهرمزگان آغاز به کار کرد که برای ساخت آن ۲۷ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است.
این شرکت با پنج هزار و ۱۰۰ مترمربع زیربنا در زمینی به مساحت ۱۲ هزار مترمربع بنا شده که در زمینه تولید روغن نباتی و بسته‌بندی با ظرفیت تولید سالانه ۳۱ هزار تن روغن نباتی فعالیت می‌کند.
این واحد تولیدی که در شهرک صنعتی شماره یک بندرعباس واقع شده، برای ۱۲۵ نفر شغل ایجاد کرده است.
همچنین در اوایل مهرماه امسال با حضور معاون امور صنایع ومعاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت واحد گالن سازی کارخانه تولید روغن نباتی حیات هرمزگان راه اندازی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =