شرایط برای بازگشایی تالارهای نمایش خوزستان با بهبود وضع کرونا مهیا است

اهواز - ایرنا - رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان با اشاره به بهبود شرایط کرونایی در استان گفت: فعالیت‌های هنری طبق جدول وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد ملی مبارزه با کرونای جزو مشاغل گروه سه به شمار می‌روند لذا امکان بازگشایی آنها وجود دارد.

محمد یاقوت پور شامگاه یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: با توجه به امکان فعالیت گروه‌های شغلی یک تا چهار، ضرورت همکاری مسوولان ادارات و ارگان‌های شهرستان‌ها برای فراهم کردن شرایط مناسب با حفظ پروتکل‌های بهداشتی برای بازگشایی تالارها احساس می‌شود.
وی با اشاره به برگزاری نشست اخیر هیات رییسه انجمن هنرهای نمایشی خوزستان، و فعالان و پیشکسوتان عرصه نمایش استان با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان افزود: در این نشست مقرر شد زمینه فعالیت‌های نمایشی اعم از شروع تمرینات گروه‌های نمایشی برای تولید آثار و همچنین امکان اجرای نمایش‌ها با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و با نصف ظرفیت هر سالن و اتخاذ تدابیر بهداشتی و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی فراهم شود.
رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان ادامه داد: با توجه به اینکه بضاعت مالی گروه‌های نمایشی در مرحله فروش گیشه معمولا اندک است، جا دارد که مسوولان ارشد شهرستان‌ها در ایجاد شرایط کرونایی در ضدعفونی کردن تالارها و فضاهای فرهنگی کمک حال هنرمندان استان باشند تا بتوان شرایط اجرای عمومی نمایش که لازمه ایجاد نشاط و پویایی در جامعه است را دوباره آغاز کرد.
وی با اشاره به شرایط رخوت ناشی از وضعیت کرونا در جامعه گفت: وظیفه خطیر جامعه هنری خوزستان ایجاد حس نشاط و انگیزه است که این مهم با بازگشایی تالارهای نمایشی و بازگشت مجدد تماشاگران به اجراهای فاخر و فرهنگ ساز نمایشی محقق خواهد شد.
یاقوت‌پور با اشاره به قول مساعد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در خصوص همکاری برای واگذاری تالارهای نمایشی به انجمن‌های هنرهای نمایشی استان گفت: این اتفاق می‌تواند حرکت خوب و موثری برای اهالی هنر نمایش خوزستان باشد.

به گزارش ایرنا استان خوزستان دارای ۲۷ دفتر فعال انجمن هنرهای نمایشی شهرستانی است و از این نظر در رتبه نخست کشور قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها